ЗВІТ
про діяльність
ОНЗ «Більченський НВК»
Возняк Мирослави Іванівни
перед педагогічним
колективом та громадськістю
за 2021/2022
навчальний рік
с. Більче
2022 рік
Шановні присутні! Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу закладу.
На цих загальних зборах ми керуємося Положенням про порядок звітування директора перед трудовим колективом, громадськістю щодо своєї діяльності на посаді протягом навчального року, яке було затверджено наказом №178 від 23.03.2005 року Міністерством освіти і науки України.
Як директор закладу у своїй діяльності протягом звітного періоду я керувалася Статутом, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов'язками директора, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.
1. Загальна інформація про заклад.
Опорний навчальний заклад «Більченський навчально-виховний комплекс (загальноосвітній навчальний заклад-дошкільний навчальний заклад)» Миколаївської міської ради Стрийського району Львівської області.
Навчальний заклад працює в І зміну, навчальний тиждень – п’ятиденний.
Виконання ст.53 Конституції України, Закону України «Про освіту», Закону України «Про загальну середню освіту»
На виконання Закону України «Про освіту», ЗУ «Про загальну середню освіту», статті 19 ЗУ «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 року №684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів», наказу Держкомстату України від 06.11.2007 року №406 «Про затвердження форми державного статистичного спостереження №77-РВЕ «Звіт про кількість дітей шкільного віку» було організовано роботу щодо охоплення навчанням дітей шкільного та дошкільного віку. Усі діти охоплені навчанням.
2. Освітнє середовище закладу
Територія навчального закладу частково огороджена немає доступу для стороннього автотранспорту. Облаштовано майданчик зі штучним покриттям та тренажерний майданчик. Нестандартне обладнання утримується в належному стані, загроз для травмування дітей не несе, про що складаються акти обстеження два рази на рік. Територія озеленена достатньо. Молодий березовий гай, квітники із багаторічними рослинами займають значну частину центрального двору.
Приміщення ДНЗ відокремлені від приміщень для учнів старших класів. Облаштування приміщень та кабінетів не створює загрози травмування учнів та працівників. У кабінетах меблі розставлені належним чином, рекреація, коридори та сходи не загромаджені.
Режим прибирання забезпечує чистоту та охайність місць спільного користування, коридорів, навчальних приміщень. Режим провітрювання дотримується. Наявні санвузли на першому та другому поверхах.
Харчоблок. Санітарно – гігієнічний стан їдальні відповідає нормам, діти харчуються на двох великих перервах, що дає змогу раціонально використовувати меблі та посуд. Рукомийники забезпечені милом, черговий учитель слідкує за дотриманням гігієнічних вимог учнями перед прийманням їжі. Працівники дотримуються режиму зберігання продуктів та готових страв, наявні підсобні приміщення. Посудом харчоблок забезпечений. Постійно, по мірі надходження коштів оновлюється.
Аналіз дотримання санітарно – гігієнічних вимог у приміщеннях закладу показав, що температурний режим в цілому дотримується, рівень освітлення контролюється, вологе прибирання проводиться згідно графіка.
Під час оформлення навчальних кабінетів та коридорів застосовуємо гнучкість дизайну, в класах на стінах розміщуються дитячі творчі роботи, малюнки. Таке використання простору демонструє, що клас належить усім учням. Відповідно до вимог НУШ кожного року оформляємо кабінет для 1 класу за рахунок державної субвенції та батьківської допомоги. Під час перерв діти відпочивають у рекреації та коридорах, під час сприятливої погоди на подвір’ї. Для педагогів місця для відпочинку є учительська та підсобні приміщення.
Навчальні приміщення
Заклад забезпечений оптимальною кількістю приміщень. Функціонують навчальні кабінети (2 кабінети інформатики, біолого-хімічний та кабінет фізики), бібліотека, їдальня, кабінет психолога, профспілковий кабінет, актова зала, спортзал та допоміжні (вестибюль, ).
Обладнано кабінет для першого класу на першому поверсі, в одній секції з початковими класами.
3.Стан і розвиток мережі закладу
У 2021/2022 навчальному році в закладі працювало:
- 32 педагогічних працівники та 20 осіб обслуговуючого персоналу, 3 оператори котельні по контракту в ОНЗ «Більченський НВК»;
- 17 педагогічних працівників і 6 осіб обслуговуючого персоналу в Криницькій ЗОШ І-ІІст. – філії ОНЗ «Більченський НВК»;
- 4 педагогічних працівника і 1 особа обслуговуючого персоналу в Болонській ЗОШ І ст. – філії ОНЗ «Більченський НВК»;
Навчання завершило:
- 232 учні в ОНЗ «Більченський НВК»:
- 1-4-х – 4 класи (91 учнів);
- 5-9-х – 5 класів ( 117 учнів);
- 10-11- 2 класи (24 учні).
Функціонує дві дошкільні групи – 40 дітей
- 98 учнів в Криницькій ЗОШ І-ІІ ст- філії ОНЗ «Більченський НВК»
- 1-4-х – 4 класи (41 учень);
- 5-9-х – 5 класів ( 57 учнів);
- 21 учень в Болонській ЗОШ І ст- філії ОНЗ «Більченський НВК»
1-2 клас – комплект ( 4+3 учні)
3 кл. – 8 учнів
4 кл. – 7 учнів
Мова навчання – українська. Середня наповнюваність класів становила 20 учнів.
У 2021/2022 навчальному році випущено з ОНЗ «Більченський НВК» із 9 класу – 26 учень, із 11 класу – 14 учнів. У Криницькій ЗОШ І-ІІ ст- філії ОНЗ «Більченський НВК» із 9 класу – 14 учнів.
4. Кадрове забезпечення.
За якісним складом педагогічних працівників наш заклад має можливість надавати учням якісні освітні послуги.
Всі педагоги є штатними працівниками закладу.
В ОНЗ «Більченський НВК»
- 4 вчителі звання «старший учитель» .
- 13 учителів мають вищу кваліфікаційну категорію
- 15 учителів – І категорію
- 2 вчителя – ІІ категорію.
- 2 вчителя - «спеціаліст»
5. Система організації підвищення кваліфікації педагогічних працівників
Система організації підвищення кваліфікації педагогічних працівників зазнала ключових змін на виконання положень закону України «Про освіту» та реалізації прав педагогічних працівників на вільний вибір освітніх програм, форм навчання, суб’єктів освітньої діяльності, що здійснюють підвищення кваліфікації. Заклад перейшов на реалізацію Порядку підвищення кваліфікації педагогічних працівників, відповідно до Постанов КМ № 800 від 21.08.2019 та №1133 від 27.12.19, яким встановлено загальний обсяг підвищення кваліфікації не менше 150 годин на 5 років.
Результати атестації педагогічних працівників
Атестація педагогічних працівників – одне з найважливіших і складних управлінських та методичних питань, це комплексна оцінка рівня кваліфікації, педагогічної компетентності й професіоналізму та продуктивної діяльності працівників закладу освіти.
У школі складено перспективний план атестації педагогічних працівників, який передбачає проходження атестації вчителями не рідше, ніж один раз на п’ять років.Учителі вчасно проходять курси підвищення кваліфікації, що передують атестації.
У 2021/2022н.р. проатестовано 11 вчителів:
- Кос Наталія Володимирівна, вчитель початкових класів, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії».
- Карпин Надія Володимирівна, вчитель початкових класів, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії».
- Фик Юрій Богданович, вчитель трудового навчання та музичного мистецтва, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії».
- Зарічна Марія Володимирівна, вчитель початкових класів, відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії».
- Яцишин Галина Миколаївна, вчитель початкових класів, відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії».
- Ляхів Галина Теодорівна, вихователь, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії».
- Кудільчак Христина Романівна, вчитель німецької мови, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії».
- Гриник Антоніна Казимирівна, вчитель математики, відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої категорії».
- Денисюк Юлія Олександрівна, вчитель англійської мови, відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої категорії».
- Калашнік Наталія Андріївна, вчитель початкових класів, відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої категорії».
- Кащак Марія Миколаївна, вчитель історії, відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої категорії».
6. Методична робота.
Методична робота у 2021/2022 навчальному році була спрямована на вдосконалення роботи з педагогічними кадрами, підвищення рівня методичної роботи, підвищення фахового рівня вчителів школи, їх готовності до інноваційної діяльності, з метою створення необхідних умов для всебічного розвитку учнів, збереження та зміцнення їх здоров’я та соціальної адаптації, формування в них цілісної системи соціальних та загальних компетентностей на основі особистісного підходу до потреб і можливостей учнів.
У 2021/2022 навчальному році педагогічний колектив працював над методичною проблемою «Використання сучасних педагогічних технологій як засіб розвитку особистості в умовах упровадження концепції Нової української школи. Створення педагогічної гармонії в школі».
Головними завданнями методичної роботи було:
- ознайомлення з нормативно-правовими документами, які визначають державну політику в галузі освіти;
- апробація навчальних підручників, посібників та програм для учнів 5-9 класів;
- використання на практиці сучасних інформаційних та комунікативних технологій у системі науково-методичної роботи умовах упровадження концепції Нової української школи;
- вплив методичної роботи на результативність навчально-виховного процесу за підсумками олімпіад, конкурсів;
- залучення до науково-дослідницької та експериментальної роботи вчителів та учнів;
- створення умов для зародження, оцінювання та використання педагогічного досвіду.
З метою цілеспрямованої роботи та для забезпечення колективного керівництва методичною роботою було затверджено склад шкільної методичної ради, визначено та затверджено структуру та форми методичної роботи, складено план роботи над методичною темою, розглянуто, обговорено та затверджено плани роботи шкільних методичних об’єднань на 2021/2022 навчальний рік.
Протягом 2021/2022 н.р. на засіданнях методичної ради обговорювалися такі питання:
- про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами в 2020/2021 н.р.та затвердження плану методичної роботи на 2021/2022 н.р.
- про організацію роботи з обдарованими дітьми в 2021/2022н.р.;
- про завершення міжатестаційного періоду педагогів, які претендуватимуть на присвоєння вищої кваліфікаційної категорії та педагогічних звань у 2021/2022 н.р.;
- презентація методичних доробок вчителів, що атестуються;
- схвалення матеріалів досвіду роботи вчителів, що атестуються;
- про підготовку та проведення педагогічної ради «Про якість знань і навчання учнів у 2021/2022 н.р., організація внутрішньо шкільних моніторингів;
- організація роботи щодо створення методичних матеріалів;
- реалізація Концепції НУШ в освітньому закладі;
- про підготовку та проведення педагогічної ради «Про стан викладання історії та правознавства у 5-11класах (І семестр), математики та інформатики у 1-11класах (ІІ семестр). Сприяння творчому розвитку учнів на уроках та у позаурочний час»;
- про виконання навчальних програм у 2021/2022 н.р.;
- аналіз результативності методичної роботи з педагогічними кадрами у 2021/2022 н.р.;
- організація і узагальнення даних діагностики професійної майстерності вчителів. Про роботу методичних об’єднань у 2021/2022 н.р. Творчі звіти МО. Моніторинги діяльності вчителів з 2017 по 2022 рр.
- підготовка проекту пропозицій до річного плану роботи школи, програми розвитку
Протягом 2021/2022 н.р. було організовано роботу шкільних методичних об’єднань вчителів-предметників та класних керівників, затверджено плани їх роботи, методичні проблеми, над якими працювали шкільні методичні об’єднання,визначено керівників з числа досвідчених педагогів. Робота методичних об’єднань була спрямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителя, удосконалення методики проведення уроку. Діяльність шкільних методоб'єднань було сплановано на основі плану роботи школи на рік та Перспективного плану розвитку школи. Проведено заплановані засідання методичних об’єднань з усіх напрямів, робота яких будувалася за окремими планами. На запланованих засіданнях методичних об’єднань обговорювалися як організаційні питання (рекомендації МОНУ, обласної конференції, серпневої міської онлайн-конференції, рекомендації щодо викладання і вивчення навчальних предметів у 2021/2022 н.р., зміни у навчальних програмах, підготовка і проведення олімпіад, предметних тижнів, проведення моніторингів, так і науково-методичні питання.В цілому роботу шкільних методичних обєднань можна вважати задовільною.
Протягом І семестру 2021/2022 н.р. проведено відкриті уроки:
- майстер-клас "Зимові свята" для вчителів початкових класів, Миколаївської громади. (Кос Н.В.)
- урок з біології «Фотосинтиз. Значення фотосинтезу.» (Полюга У.М.).
- Урок з ЯДС «Вулкан у банці» (Карпин Н.В.).
- Майстер клас з трудового навчання «Виготовлення стрітенської свічки» (Фик Ю.Б.).
- Урок-конференцію до Всесвітнього дня комп’ютерної графіки. (Карпин С.З.).
- Урок-тренінг «Спитай себе,дитино, хто ти є» (Кос Н.В.).
У Криницькій ЗОШ І-ІІ ст. –філії ОНЗ «Більченський НВК» проведено тижні фізики (Гриник А.К.) та історії (Кащак М.М.).
В ОНЗ «Більченський НВК» вчителі приєдналися до написання радіодиктанту. Уже традиційними фізкультурно-спортивними заходами в ОНЗ «Більченський НВК» стали «Олімпійське лелеченя» та « Ми – твоє майбутнє, Україно!». Лапчук Оксана Василівна, вчитель музичного мистецтва, брала участь в конкурсі «Учитель року», де зайняла п’яте місце і була запрошена на майстер – клас, де ділилась педагогічним досвідом серед вчителів Миколаївської ТГ.
У вересні вчителі ОНЗ «Більченський НВК» відчули справжню насолоду, спілкуючись з талановитою письменницею, художницею, вчителькою малювання і скульптором Катериною Немирою. Їі лекція «Мистецтво як могутній засіб формування суспільства» всі слухали на одному диханні. У закладі не стоять осторонь такої важливої і потрібної справи, як Книжкова толока. Тут добре розуміють, що без книг, як без повітря, людина жити не може.
З нагоди традиційного літературного форуму в Більчому відбулася зустріч молодших школярів з журналісткою за освітою, перекладачкою, редакторкою журналу «Вечірня казка» Іванною Подольською.
В цілому у І семестрі 2021/2022 н.р. проведено 3 засідання педагогічної ради, загалом розглянуто та прийнято рішення з 20 питань. На кожному засіданні педради висвітлювалися питання щодо виконання рішень попередніх педрад.
Особлива увага приділялась самоосвіті педагогів у 2021/2022 навчальному році. Курсова перепідготовка здійснювалась згідно з перспективним планом. Її проходять всі вчителі. Відвідуючи курси, вони виконують творчі проєкти, в якому узагальнюють матеріали за індивідуальною методичною темою, діляться досвідом роботи.
Протягом ІІ семестру колектив ОНЗ «Більченський НВК» працював дистанційно. Педагоги здійснювали навчальну взаємодію з здобувачами освіти екстериторіально за допомогою різних інструментів: електронної пошти, Viber, блогів, форумів, чатів, відео уроків, веб-сервісів, електронних, інтерактивних, мультимедійних, підручників, посібників, віртуальних екскурсій, гіпермаркетів знань, студій онлайн-освіти Educational, відеоконференцій тощо.
В ОНЗ «Більченський НВК» 23 лютого проведено День цивільного захисту. Відповідно до плану заходів з учасниками освітнього процесу в цей день шкільним штабом цивільного захисту були проведені навчання стосовно поведінки під час надзвичайних ситуацій.
Нагороджені Похвальним листом «За високі досягнення в навчанні»
- ОНЗ «Більченський НВК»
- Грущак Діану Віталіївну, 5 клас
- Лапчук Марію Михайлівну, 5 клас
- Мошовську Анастасію Василівну, 5 клас
- Мошовського Назара Васильовича, 5 клас
- Мошовську Христину Петрівну,5 клас
- Дмитришин Марту Миколаївну, 6 клас
- Лагуша Олега Миколайовича, 8 клас
- Душинський Олег Васильович, 8 клас
- Саврун Марію Михайлівну, 10 клас
- Возняк Марію Ігорівну, 10 клас
- Криницькій ЗОШ І-ІІст. – філії НЗ «Більченський НВК»
- Богдан Марта Ігорівна, 5 клас
- Бардак Микола Ігорович, 5 клас
- Коблянський Володимир Володимирович, 6 клас
- Шумин Ангеліна Тарасівна, 6 клас
- Богдан Ірина Ігорівна, 7 клас
З’явився ще один напрям методичної роботи – це методична робота вчителів та асистентів учителів інклюзивних класів.( 3 кл.- інклюзія).
Упродовж 2021-2022 навчального року робота педколективу була спрямована на упровадження компетентнісного підходу до навчання та виховання учнів, забезпечення стандартів НУШ для 1-3 класів та інклюзивної освіти для дітей з ООП. Велика увага в школі приділяється включенню всіх дітей в освітній процес. Станом на 1 вересня 2021 р. до 1-го класу були залучені всі діти, яким виповнилося 6 років.
8. Виховна та позакласна робота.
На початку нового навчального року в кожному класі класоводами та класними керівниками було оформлено куточки Державної символіки, де учні мають змогу ознайомитися з державними на народними символами України – Гербом, Прапором, Гімном та історією 30-ліття незалежності України.
Згідно з річним планом роботи педагогічний колектив працював над виховною проблемою: «Спільна роботи школи, батьків, громадськості у вихованні підростаючого покоління».
Протягом року відзначалися державні свята, пам’ятні дати в історії України, святкування Дня Гідності, Дня захисника України, Дня Збройних сил України, проведено уроки пам′яті, бесіди, години спілкування, заходи, присвячені Голодомору. Проведено ряд онлайн заходів відповідно до Плану виховної роботи на 2021/2022 н.р.
У вересні обстежено житлово-побутові умови соціально незахищених категорій сімей, в яких проживають учні школи, оформлено соціальний паспорт школи. Проводиться робота з попередження дитячого травматизму серед учнів. Проведено планові бесіди, інструктажі. Із метою активізації роботи з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму та запобігання бездоглядності серед неповнолітніх, у вересні було проведено Всеукраїнські рейди: «Урок» та «Увага! Діти – на дорозі!», Тиждень безпеки дорожнього руху.
Класні керівники працювали за індивідуальними планами, змістовна наповнюваність яких відповідала віковим особливостям учнів і була спрямована на виховання у них патріотичних почуттів, готовності до майбутнього захисту своєї Батьківщини, ціннісного ставлення до себе, родини, людей, до праці, до природи, до культури і мистецтва, ставлення до держави.
Аналіз стану виховної роботи показав, що всі класні керівники планують виховну роботу з класом: обраний напрям та виховна проблема, над якою працюють протягом року; складені психолого-педагогічні характеристики класів; визначені завдання на навчальний рік. Складено графік проведення виховних годин, які проводилися у зручний для дітей та класних керівників час. Класні куточки оформлені відповідно до вимог.
Протягом 2021-2022 н.р. класними керівниками, педагогами-організаторами проведена достатня виховна робота: виховні заходи, виставки малюнків, тематичні тижні, відзначення пам'ятних дат (відео- та фото-звіти розміщувалися на сайті школи). Учні школи залучались до активної участі в різноманітних шкільних та районних заочних заходах, що сприяло розвитку індивідуальних здібностей та особливостей учнів, розвитку їх талантів.
Із метою формування почуття патріотизму у підростаючого покоління, поглиблення знань дітей з історії рідного краю, у школі склалася і діє система національно-патріотичного виховання учнів.
До Всесвітнього дня Миру, що відзначається 21 вересня, учні школи приєдналися до Всесвітньої акції «Голуб миру».
Напередодні Дня українського козацтва та Дня Захисника України, з метою популяризації українських традицій, любові до рідної землі у закладі було проведено
- виставку малюнків «Мій рідний край»;
- спортивні змагання «Козацькі забави»;
- тематична виставка у шкільній бібліотеці;
- уроки мужності до Дня захисника України.
21 листопада до Дня Гідності і Свободи в школі було проведено тематичні виховні заходи, учні переглянули документальні фільми про події на Майдані.
З метою гідного вшанування пам’яті жертв геноциду українського народу в роки голодомору 1932-1933 р.р. для учнів проведено ряд тематичних годин, під час яких школярі дізналися про причини, початок та наслідки страшної трагедії. Усі учні школи взяли участь у щорічній акції «Незабудки пам’яті. Голодомор 1932 – 1933 років».
Педагогічний колектив школи проводить значну роботу по правовому та моральному вихованню учнів. Учителі на уроках і виховних годинах прищеплюють повагу до Конституції України, державних символів, прав і свобод громадян.
Адміністрацією закладу та класними керівниками проводиться робота з батьками та учнями щодо попередження правопорушень серед неповнолітніх: відвідування сімей удома, профілактичні бесіди з питань навчання та виховання учнів. Практичний психолог школи Кащак Н.Г. індивідуально працює з батьками та учнями, що потребують підвищеної педагогічної уваги, з ними проводиться робота щодо корекції поведінки дітей.
З метою соціального захисту дітей, запобігання безпритульності та бездоглядності, педагогічним колективом постійно здійснюється контроль за відвідуванням учнями навчальних занять. На контролі перебуває шкільна документація (книги обліку відсутніх, класні журнали, медичні довідки, письмові пояснення батьків щодо причин відсутності дітей на уроках), проводяться рейди контролю за відвідуванням, за наслідками проведеної роботи зроблено детальний аналіз стану відвідування учнями школи.
Виховна робота в школі проводилася систематично, згідно річного плану школи та виховних планів класних керівників і спрямована на виконання завдань, поставлених у засадових державних документах з проблем виховання учнівської молоді.
Протягом І семестру відзначалися державні свята, пам’ятні дати в історії України, святкування Дня Гідності, Дня захисника України, Дня Збройних сил України, проведено уроки пам′яті, бесіди, години спілкування, заходи, присвячені Голодомору. Проведено ряд онлайн заходів відповідно до Плану виховної роботи на 2021/2022 н.р.
Згідно плану роботи школи у І семестрі було проведено такі загальношкільні заходи: День знань! (Карпин О.І., Лапчук О.В.), книжкова толока (Бецко Л.Ф., Возняк Л.С.). В рамках толоки Іванна Подольська зорганізувала дітей до написання власної казки. Найбільш активними були учні 4 та 6 класів Ключник Вероніка, Городецька Емілія і Дубина Марта. Слово по слову - і створилася казка. У наступному номері «Вечірньої казки» знову засвітилися наші зірки - Андрусик Степан, Дмитришин Марта, Суховерський Іван (уч.6 класу)
В школі організована краєзнавча та природоохоронна робота. У вересні 2021 року в ОНЗ «Більченський НВК» відбулася виставка учнівських робіт з природного матеріалу «Барви золотої осені». Діти мали можливість розкрити свою творчість, проявити фантазію, використавши природні матеріали. Чарівними виявились проведені свята Осені (2 клас, Парус І.І.), "Осене, прощай!" (група "Сонечко"). Ще одним видом роботи були святкове відеопривітання для вчителів школи від 11-класників та відеопривітання "З Днем захисника України!" воїнам від випускників
З нагоди проведення Єдиного національного уроку з безпеки дорожнього руху в ОНЗ «Більченський НВК» були проведені такі виховні заходи: «Безпечна дорога додому» (5 клас, Дудич Н.В.), «Безпека на дорозі - безпека життя» (6 клас, Возняк Л.С.) У 8 класі відбувся урок «Поважай правила дорожнього руху», який провела вчителька основ здоров‘я Іванус О.М., година спілкування « Безпека на дорозі» (2 кл, Парус І.І.), вихователі Галина Ляхів разом з Тетяною Фирою в групі «Сонечко» провели тематичне інтегроване заняття на тему «Розумний світлофор». Класними керівниками Болонської ЗОШ І-ст. також було проведено урок- гру на тему: "Пішоходи та водії".
Тематичний тиждень до Дня української писемності був теж насичений різноманітними заходами: «З Днем писемності та мови!!!» (4 клас, Кісіль Г.В.), урок української мови «Наша мова - це наш скарб» (учні Болонської ЗОШ І- ст.), поетичний журнал 9 листопада День української писемності та мови ("Солов'їна, барвінкова, українська мова..." (2 клас, Парус І.І.).
Впродовж навчального тижня, який передував 21 листопаду, учні ОНЗ «Більченський НВК» стали активними учасниками оголошеного напередодні у школі творчого конкурсу «Вільні творять майбутнє». (Карпин О.І. за сприяння класних керівників 1-11 класів). До річниці початку подій революції Гідності учні 10 класу під керівництвом вчителя Іванус О.М. провели вечір пам‘яті: «Україна гідна Свободи». В рамках цих подій у школі пройшов конкурс поетичних проектів "Україна в кожному серці" (1-11 кл., Карпин О.І., класні керівники).
У четверту суботу листопада в Україні вшановують пам'ять мільйонів жертв голодоморів в Україні. колектив ОНЗ «Більченський НВК» із болем в серцях і глибокій задумі возніс свої молитви до Матері Божої з сердечними проханнями про захист народу України. Одинадцятикласники, схиливши голови, прихилили до ніг Марії і карту України (вишиту руками учнів та вчителів школи) в знак щирих благань за майбутнє нашої держави. 26 листопада у стінах ОНЗ «Більченський НВК" учні 7 класу під керівництвом О. В. Лапчук провели вечір памяті ,, Великі твої жертви, УКРАЇНО ". У ОНЗ «Більченський НВК» пройшли ряд класних тематичних заходів: «День пам’яті жертв Голодомору. Ніколи не забудемо!» (4 кл., Кісіль Г.В.), "Голод 1932-1933. Пам'ятаємо. Не забудемо" (2 клас, Парус І.І.), "Ми вижили і не скорилися. Голодомор в Україні 1932-1933р.» ( учні Болонської ЗОШ І-ст. разом з вчителями вшанували пам'ять мільйонів невинних жертв геноциду українського народу).
Окрім цього, у школі пройшли й інші заходи, які були різноманітні за тематикою і стилем проведення:
- 13 листопада відзначають Всесвітній день Доброти. Учні 2 класу Болонської ЗОШ І ст. на уроці англійської мови взяли участь у святкуванні дня Доброти.
- До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДОМ в ОНЗ «Більченський НВК» у 9 класі було проведено заняття-тренінг на тему: «Толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих». Разом із кл. керівником Стибель Л.Є.
- флешмоб "Зроби фото/відео з хусткою" (11кл, 2 клас).
- учні дев'ятого класу під керівництвом Мирослави Іванівни Возняк та вчителів Кузів Л.З., Іванус О.М, Дудич Н.В., відвідали Львівську духовну семінарію Святого Духа.
- Всесвітній день комп’ютерної графіки. Урок-конференцію, присвячений цій події, проведено в ОНЗ «Більченський НВК» для учнів 2 та 3 класів, під керівництвом вчительки інформатики Карпин Світлани Зеновіївни.
- З 07 грудня по 12 грудня в ОНЗ «Більченський НВК» з ініціативи учнівського самоврядування проходив Тиждень кольорів.
- Екологічна акція «Сортування сміття - це шлях до кращого життя» (самоврядування).
- Старанно готувалися учні 7 класу ОНЗ «Більченський НВК» до проекту з позакласного читання «Світ поезій М.Стельмаха». Разом із учителькою української літератури Суховерською О.Т. старшокласники визначили найактивніших учасників.
- Учні Болонської ЗОШ І-ст. відвідали резиденцію Святого Миколая.
- Першокласники підготували театралізоване дійство «Ми чекаємо Святого Миколая».
- Свято Миколая у дошкільній групі "Зернятко".
- У 2 класі відбулося свято "Таємнича ніч св. Миколая".
- Напередодні свята Миколая у 6 класі (кл.керівник Возняк Л.С.) була проведена виховна година, присвячена Чудотворцю Мирлікійському.
- «Таємнича_ніч_св. Миколая» (2клас).
- Свято "А ми усі радіємо , Зима, зима, зима" (Болонська ПШ)
- Квест «Дивовижний світ професій» правильного вибору майбутньої професії, вчитель трудового навчання Карпин С.З. та практичний психолог Кащак Н.Г. організували 17 грудня 2021р. інтерактивний захід з профорієнтації для дівчат 5 і 6 класів ОНЗ «Більченський НВК».
- «Рано-вранці, до схід сонця, Ангел постукав нам у віконце. Сповістив усім нам нині про Святого Миколая в Україні» (Дітки 3 класу, Карпин Н.В.)
- «Є на світі золоті слова Хліб - усьому голова». Під такою назвою учні 9 класу ОНЗ «Більченський НВК» разом з кл. керівником Стибель Л.Є. підготували усний журнал.
- свято «У світі казки чарівної», яке підготували учні 5 класу ОНЗ «Більченський НВК» під керівництвом Дудич Н.В. та музичного керівника Лапчук О.В.
- поетична година "З Новим роком!" 2 клас, Парус І.І.
У Криницькій ЗОШ І-ІІ ст. – філії ОНЗ «Більченський НВК» впродовж року відбулося теж чимало справ з виховної роботи. Зокрема шкільне життя було насичене такими загальношкільними і класними заходами:
- Святкова лінійка «Вересень кличе до школи». Перший урок «Україна – це ми».
- Книжкова толока. Зустріч з Василем Пасемківим.
- Змагання з легкої атлетики, плавання та шахів з нагоди Дня фізкультурника.
- Виставка-конкурс рукотворних композицій «Чарівна золота пора».
- Виставка малюнків до Дня Миру.
- Учні 9 класу підготували і провели разом із класним керівником О. Ф. Лудин годину спілкування ''Я за мир в Україні".
- Святковий концерт до Дня вчителя, організований цьогорічними випускниками (кл. керівник О.Ф. Лудин, муз. керівник Ю.Б. Фик)
- національний урок пам'яті "Бабин Яр: без права на забуття" (9 клас, О.Ф.Лудин).
- Члени гуртка "Меридіан" разом (кер. С.С. Костяк) вшанували пам'ять видатного українця Богдана Гаврилишина, документальний фільм «Богдан Гаврилишин: Місія - Свобода".
- Учні 3 класу разом (вч. Яцишин Г.М.) провели уроки ЯДР "Ми - за здорове харчування".
- Протягом олімпійського тижня було проведено цікаві естафети, руханки, брейн-ринг, різні змагання на силу, спритність, фізкультурні квести, вікторини.
- Учні Криницької ЗОШ I-II ступенів під керівництвом Струк З.С. прийняли участь у всеукраїнському конкурсі ,,Дивомандри України- легенди та міфи'' і отримали диплом.
- Ярмарок ,,Ми - підприємливі" (1 клас, Струк З.С.).
- Учителі та учні долучилися до написання 21 Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.
- Взяли участь у I етапі XII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді ім. Т. Шевченка.
- Ранкову зустріч на тему "Дім доброти - найкращий у світі, де всім і кожному буде добре жити" (4 клас).
- Уроки з безпеки дорожнього руху та попередження травматизму внаслідок ДТП (вч. О.П. Яцишин та С.О. Карпин).
- Урок "Безпечна дорога додому" (1 клас, вч. З.С. Струк).
- Квест "Українська - це модно! Українська - це круто! Єдиній і рідній мові - бути!" (7 кл., Г.П. Маліш та музкерівник Ю.Б. Фик).
- Виставка малюнків "З Україною в серці", присвячених Дню гідності та Свободи.
- Відеолекторій "Зима, що нас змінила..." до Дня революції Гідності і Свободи (8 клас) .
- У рамках відзначення Дня Гідності і Свободи проведено виставку малюнків “З Україною в серці”, виховні години, години спілкування.
- Участь у проекті "Друге життя речей" (3 клас).
- Урок пам’яті «І плакала свіча в скорботі» (6 кл. Гарасимів М.М., Яцишин О.П.).
- Ранкову зустріч на тему "Голодомор" (3 кл., Г.М. Яцишин). Міні-проект "Чому потрібно берегти хліб".
- "Колоски пам'яті" - символ Голодомору (5 клас).
- лінійку – реквієм «Поминаючи мертвих сьогодні…». Акція «Незабудки пам’яті» (1-9 кл., М. М. Кащак).
- Гра «Мистецькі ерудити» (6, 7 кл., Г.М. Яцишин, Ю.Б.Фик).
- Тиждень фізики. 7-9 класи. Вікторина "Фізика у професіях". майстер клас"Фізичні досліди-наука чи обман". QR – квест. Фотогалерею "Зупинись на мить, фізичне явище". Стінгазети "Фізика навколо нас". Перегляд відео "Фізика у нашому житті".
- Українські вечорниці «Хай веселий сміх іскриться в серці кожного із нас».
- 100 днів у школі «Наумчики Криницької ЗОШ» (1 клас, Струк З.С.).
- Майстер –клас з виготовлення еко- годівнички (7 клас, М.М. Гарасимів).
- Театралізоване свято-казка «День Святого Миколая» (4 кл., М.В. Зарічна, Ю.Б. Фик.)
Велика увага в школі приділяється естетичному вихованню учнів. Протягом 2021-2022 н.р. організовувалися різноманітні заходи, які формували в учнів естетичні погляди, смаки, почуття прекрасного, розкривали нові таланти.
21 грудня 2021року на базі Болонської ЗОШ І-ст.- філії ОНЗ "Більченський НВК" було проведено майстер-клас "Зимові свята" для вчителів початкових класів.
З метою популяризації серед дітей бережливого ставлення до природи, розвитку творчих здібностей в ОНЗ «Більченський НВК» пройшла традиційна новорічно-різдвяна виставка-конкурс «Новорічні фантазії».
Ванагс Ярина, учениця 9 класу, отримала перемогу у районному конкурсі «Світ без насильства», яка була нагороджена цінним подарунком
В грудні ОНЗ «Більченський НВК» та його філіях відбувся майстер-клас з розмальовування медових пряників "Створи свій унікальний пряник".
У школі створено систему виховання здорового способу життя, яка сприяє розвитку фізичних якостей учнів. Велика увага приділяється питанню організації спортивно-масової роботи. При школі діє секція «Футбол» під керівництвом учителя Суховерського Б.І.. Учні ОНЗ «Більченський НВК» брали участь у Дні фізичної культури і спорту на стадіоні «Ювілейний», проходили фізкультурно-спортивні заходи «Олімпійське лелеченя» та « Ми – твоє майбутнє, Україно!» під керівництвом вчителя Суховерського Б.І.
Окрім цього у школі відбулися інші заходи:
- Різдвяне привітання та онлайн-колядування, 2 кл., Парус І.І.;
- Художня акція «Ми хочемо миру в Україні», група «Сонечко», Фира Т.В., Ляхів Г.Т.;
- Тематична лінійка пам’яті «народе мій, не смій синів забути» (Небесній Сотні), 5,11 кл., Карпин О.І., Лапчук О.В.;
- Усний журнал «Героям Небесної Сотні», 2 кл., Парус І.І.;
- Урок пам’яті «Вони помирали, щоб жила Україна», 8 кл., Бецко Л.Ф., Возняк Л.С.;
- Відеопривітання з Днем рідної мови, гр. Сонечко», Фира Т.В., Ляхів Г.Т.;
- Урок-лекторій «Мова – церце народу», 4 кл., Кісіль Г.В.;
- День рідної мови у групі «Зернятко», Рукавець В.І., Суховерська Р.В.);
- Відеопривітання з Днем рідної мови, 2 кл., Парус І.І.;
- Мандрівка «Лабіринтами українськоїх мови», Болонська ПШ, Кос Н.В.;
- «Віртуальна подорож країною Доброти", 5 кл., Дудич Н.В.;
- Онлайн-конференція «Критичне мислення в соцмережах під час війни», 9 кл., Стибель Л.Є.;
- Онлайн-конкурс авторської поезії «Ми гідні жити в мирі», 7 кл., Лапчук О.В.;
- Конкурс знавців рідної мови, 6 кл., Возняк Л.С.;
- Інтелектуальна гра «Мова єднає нас», 10 кл., Іванус О.М.;
- Онлайн-вітання з Великоднем, група «Зернятко», Рукавець В.І., Суховерська О.Т.;
- Відеовітання до Дня Матері, 11 кл., Суховерська О.Т.;
- Відеовітання до Дня вишиванки, 2 кл., Парус І.І.;
- Вих. Година онлайн «ми діти незламної України, 2 кл., Парус І.І.;
- «Свято прощання з початковою школою», Болонська ПШ, Кос Н.В.;
- «Свято прощання з першою вчителькою», 4 кл., КісільГ.В., Ляхів Г.Т.;
- «Сімейний останній дзвінок», 2 кл., Парус І.І.;
- «Останній дзвінок 2022» онлайн, 11, 1 кл., Карпин О.І., Лапчук О.В.;
- «Школо, прощавай!», відеозвернення від випускників;
- Майстер-клас «Писанка – це оберіг», ВПО, Карпин С.З.
- Художні онлайт майстерні «Україна моя вишивана», «День захисту дітей», «Гілочки бузку», «Чудернацькі квіти».
- Урочисте вручення випускникам школи атестатів зрілості. Вечір “Все буде добре”, Карпин О.І., Лапчук О.В.
Робота з учнівською молоддю школи організована через роботу учнівського самоврядування. Учні 4-11 класів є членами учнівського самоврядування, що пропагує дружні взаємини та співпрацю з різними громадськими об’єднаннями на принципах взаємоповаги і незалежності, співпрацює з педагогами і батьками.
У рамках екологічного виховання протягом 2020-21 навчального року відбулись місячники з благоустрою перед Великодніми святами прибиральницями, вихователями та нянями була прибрана територія навколо школи, а також працівниками закладу упорядковано сільське кладовище.
Батьки учнів - повноправні учасники освітнього процесу. Без тісної співпраці, досягнення взаєморозуміння неможливий системний виховний вплив на дітей та підлітків. Класні керівники тісно спілкуються з батьками своїх учнів, інформують їх про шкільне життя їх дітей, вирішують проблеми. Однією з форм роботи з батьками є покласні та загальношкільні батьківські збори, на яких обговорюються важливі питання, У 2021-2022 навчальному році не було проведено загальношкільних батьківських зборів у зв’язку з карантинними обмеженнями та воєнними діями. Комунікація велася через соцмережі.
У 2021-2022 навчальному році активно працював батьківський комітет у складі 11 осіб, який уже не перший рік очолювала Іванус Н.М. Батьківський комітет є активним учасником освітнього процесу, інших важливих моментів організації діяльності закладу. Протягом 2021-2022 навчального року проводилися засідання батьківського комітету, де розглянуто наступні питання:
- Звіт про роботу батьківських комітетів.
- Зміцнення матеріально-технічної бази школи.
- Аналіз роботи за минулий рік, формування позитивних тенденцій розвитку.
- Забезпечення співпраці школи, сім’ї та громадськості.
Над реалізацією мети і завдань виховної роботи в школі в 2021-2022 навчальному році працював увесь педагогічний колектив, оскільки створення виховного середовища- процес комплексний, безпосередній психолого-педагогічний супровід здійснювали 11 класних керівників, педагоги-організатори, практичний психолог та заступник директора з виховної роботи.
У становленні системи виховної роботи важлива роль відводиться методичній роботі, в якій значну роль відіграють класні керівники. У рамках даного напрямку роботи в школі протягом року проведено чотири засідання методичних об’єднань класних керівників, на яких розглянуто питання аналізу виховної роботи за попередній навчальний рік, ознайомлено з програмою виховання дітей та учнівської молоді в Україні, сплановано основні виховні заходи, проведено обмін досвідом щодо формування успішної особистості; відбулися індивідуальні консультації, які були спрямовані на розвиток творчого підходу класного керівника до своїх обов’язків, використання в роботі інноваційних виховних технологій, розвиток патріотичного виховання, впровадження в практику роботи принципів безконфліктного спілкування, недопущення булінгу, жорстокого поводження з дітьми.
Класні керівники здійснюють постійний контроль за відвідуванням занять учнями, за успішністю знань, проводять необхідні педагогічні консультації з батьками учнів, обстежують умови проживання дітей в сім’ї, вивчають характер та прояви особистості учнів, здійснюють всю виховну роботу з дітьми девіантної поведінки, зустрічаються з учнями та їх батьками за місцем проживання, проводять роботу по залученню учнів в гуртки та секції за інтересами, залучають до роботи у класі та в школі.
Для попередження порушень поведінки учнів школи на перервах, станом на 01.09.2021 року складений графік чергування по школі вчителів.
Особлива увага протягом 2021-2022 навчального року приділялася організації дозвілля та відпочинку школярів у позаурочний час. У закладі працювали гуртки: «Музична абетка» (Лапчук О.В. 2 год.), «Музичний калейдоскоп» (Лапчук О.В.2 год.), «Щаслива англійська» (Стибель Л.Є. 1 год), «Ерудит» (Саламін О.М. 1 год.), «Дивослово» (Підцерковна С.П. 2 год.), «Берегиня» (Підцерковна С.П. 1 год.).
Також у ДНЗ гурток «Веселі барви»(Ляхів Г.Т.), «Дивосвіт» (Рукавець В.І.)
Заняття гуртків проводилися відповідно до графіка за програмами.
А також продовжуємо працювати над курсами «Медіаграмотність», який викладає Дудич Н.В. (1 год, 6 клас), «Культура добросусідства» викладає Іванус О.М. (10 клас, 0,5 год).
- Правовиховна робота
Правове виховання учнів школи реалізовувалося через проведення тижня правових знань, профілактики дитячої бездоглядності, правопорушень та негативних явищ в учнівському середовищі у жовтні, декади захисту прав дітей, попередження жорстокості та насильства у листопаді та Всеукраїнського тижня права у грудні 2021 року, декади антиалкогольної, антинаркотичної, антитютюнової пропаганди у лютому, тижня пропаганди «За здоровий спосіб життя». Усвідомлення особистістю своїх прав і свобод, виховання правової культури - це планомірний комплексний копіткий процес, який невпинно реалізовується на уроках, перервах, позакласній роботі, побудові міжособистісних стосунків в дитячому колективі на рівні учитель-учень.
Ключовим напрямком діяльності у цій галузі була робота над забезпеченням виконання нормативно-правових актів щодо недопущення проявів насильства як у сім’ї, так і дитячому колективі. Документи були детально опрацьовані членами педагогічного колективу, проведена роз’яснювальна робота з батьками, серед дітей на класних годинах. Створення психологічно комфортних умов для навчання та розвитку здібностей здобувачів освіти – пріоритетне завдання, над виконанням якого успішно працюють педагоги та працівники закладу. У ході декад, тижнів оформлювалися стенди, випускалися газети, в бібліотеці працювали виставки літератури з даної тематики та проводилися окремі заходи відповідно до планів роботи класоводів та класних керівників.
10. Соціальний захист
Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, які здобувають освіту в закладі, проводиться згідно з чинним законодавством. На початок навчального року було сформовано банк даних дітей пільгових категорій. Кількість дітей у них становить:
- діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування –0
- діти із багатодітних сімей – 105
- діти із малозабезпечених сімей – 13
- діти на інклюзивному навчанні – 1
- Діти учасників АТО – 2
- Діти,постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС -0
- Діти-внутрішньопереміщені особи – 0
- Діти-інваліди - 2
Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації закладу. Для них була організована участь у таких заходах:
- участь у заходах із подарунками;
Також за бюджетні кошти діти учасників АТО, діти з особливими потребами та діти позбавлені батьківського піклування щоденно отримували безкоштовне гаряче харчування в шкільній їдальні.
11. Профорієнтаційна робота
Профорієнтаційна робота розпочиниється з початкової школи і проводиться системно і планомірно. Уже першокласники знайомляться в ігровій формі із світом професій, підготовка до дорослого життя проводиться в подальшому як на уроках через навчальний матеріал, так і в позакласній роботі. У випускних класах профорієнтаційна робота побудована на тісному зв’язку закладу з вищими навчальними та середніми спеціальними навчальними закладами. Учням надається інформація про зустрічі, Дні відкритих дверей, що проводяться на базі закладів вищої та професійної освіти. На базі школи відбуваються зустрічі учнів випускних класів з представниками центрів професійної освіти, вищих навчальних закладів різних рівнів акредитації.
Класними керівниками протягом 2021-2022 навчального року проводились виховні години профорієнтаційного спрямування. Допомогу класним керівникам у проведенні профорієнтаційної роботи надають практичний психолог школи Кащак Н.Г. яка проводить анкетування учнів, індивідуальні бесіди, консультації щодо вибору майбутньої професії.
12. Охоплення учнів гарячим харчуванням.
У 2021/2022 навчальному році було організоване повноцінне, безпечне та якісне харчування дітей (замовлення та прийняття безпечних і якісних продуктів харчування та продовольчої сировини в необхідній кількості, додержання умов і термінів їх зберігання, технології виготовлення страв, правил особистої гігієни працівників харчоблоку, виконання норм харчування, наявність сертифікатів якості тощо) за рахунок бюджетних та батьківських коштів.
Гарячим харчуванням було охоплено всіх 95 учнів закладу. Постійно здійснювався бракераж сирої та готової продукції, результати заносилися до журналів бракеражною комісією.
Постійно опрацьовувалась та надавалась інформація щодо кількості дітей, які одержують харчування. Двохтижневе меню розроблено на основі примірного, погоджено санпродслужбою та затверджено директором закладу, норми харчування виконувалися.
Наказом директора від 31.08.2021 №-02-о/112 створена бракеражна комісія, яка контролювала стан організації гарячого харчування упродовж навчального року. Відповідальною за організацію харчування призначена Кащак Н.Г. голова бракеражної комісії ДНЗ Кузів Л.З., голова бракеражної комісії 1-4 класів Карпин О.І.
13. Охорона праці.
Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час освітнього процесу в закладі є під щоденним контролем адміністрації ОНЗ «Більченський НВК», завгоспа Карпин Оксани Василівни.
Затверджено Правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників закладу, наявний план роботи закладу на 2021-2022н.р., де передбачено розділ «Заходи з охорони праці».
У наказі по закладу від 31.08.2021 року №02-о/107 призначено відповідальних за організацію роботи з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності під час навчально – виховного процесу та в позаурочний час, попередження дитячого травматизму, відповідальних за електрогосподарство в закладі.
Щорічно за планом роботи закладу проводиться навчання працівників з питань охорони праці , безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки. За графіком проводяться заліки працівників , про що оформляються протоколи в окремому журналі.
У закладі наявні всі необхідні журнали для реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці працівників та учнів закладу. Питання щодо охорони праці обговорювалися на нараді при директору у серпні місяці.
Протягом 2021/2022 н.р. не було травмовано вчителів та учнів під час навчально – виховного процесу та в побуті.
Щоденно здійснюється контроль за температурним режимом у шкільному приміщенні , за режимом провітрювання, вологим прибиранням , яке проводиться раз на день.
Медичне обслуговування учнів здійснює сімейний лікар Горбата Мар’яна Іванівна . Медогляд учнів проводився згідно графіку.
За результатами медичного огляду для учнів закладу організована спеціальна медична група.
Постійно здійснюється контроль щодо роботи системи забезпечення життєдіяльності будівлі закладу. Оформляються акти громадсько - адміністративного контролю. Уся робота з охорони праці спрямована на виконання Законів України «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Про охорону праці», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», поліпшення профілактичної роботи щодо попередження травматизму, покращення виховної роботи з дітьми щодо усвідомлення ними необхідності вироблення звичок дотримання правил поведінки, прийнятих у суспільстві, оволодінні основними прийомами, методами й заходами захисту від травматизму під час освітнього процесу, у побуті та загибелі дітей при виникненні надзвичайних ситуацій різного характеру, недопущення поширення захворюваності серед учнів та працівників.
14. Безпека життєдіяльності та запобігання дитячого травматизму.
Із учнями закладу перед та після канікул проводились цільові інструктажі та фіксувались у журналах реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності, закріплені за кожним класним керівником, учителем – предметником , в кожному кабінеті та спортзалі.
Перед осінніми та зимовими канікулами проводились єдині уроки з безпеки життєдіяльності учнів. На сторінках класного журналу «Бесіди з безпеки життєдіяльності» записувалися відповідні бесіди. Перед весняними та літніми канікулами інструктажі з техніки безпеки проводилися в онлайн режимі та індивідуально з учнями і батьками відповідно до наявних інтернет – ресурсів.
Кожним учителем – предметником проводився інструктаж перед виконанням завдання лабораторної або практичної роботи, зміною видів на уроках праці, фізичної культури, які фіксувалися в класних журналах.
Своєчасно проводилися інструктажі з дітьми перед виїздом за межі закладу: змагання, олімпіади, конкурси, а також перед проведенням позакласних та позашкільних заходів.
Класні керівники щотижня проводили профілактичні бесіди щодо запобігання дитячого травматизму. Проводилися додаткові позапланові бесіди за фактами нещасних випадків з учнями в закладі, які фіксувалися в класних журналах.
15. Відвідування учнями школи
На виконання Закону України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів», з метою забезпечення конституційного права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти в школі, удосконалення постійного контролю за охопленням навчанням і вихованням учнів в школі важливим завданням є контроль за відвідуванням учнями навчальних занять.
Протягом 2021-2022 навчального року на постійному контролі перебувала шкільна документація (книги обліку відсутніх, класні журнали, медичні довідки, письмові пояснення батьків щодо причин відсутності дітей на уроках), проведено рейд контролю за відвідуванням. Щоденно ведеться контроль за відвідуванням учнями школи: вчителями-предметниками на уроках, класними керівниками на сторінках Зведеного обліку відвідування в класних журналах (відповідно до Вказівок до ведення журналу). Адміністрацією школи вивчається питання відвідування, аналізується в наказах, на педрадах. З учнями та їх батьками, які систематично запізнюються на уроки або відсутні 1-2 уроки без поважних причин, проводяться роз'яснювальні бесіди про неприпустимість безпричинних пропусків уроків. Класний керівник збирає матеріали, які засвідчують причину пропуску уроків: пояснювальні записки від батьків, довідки з лікарні та поліклініки. Питання відвідування учнями школи розглядалося на батьківських зборах, педагогічній раді та раді профілактики.
Аналіз відвідування учнями занять 2021-2022 навчальний рік показав, що пропуски занять у старшій ланці значно вищі, ніж у середній. Найбільше пропускали заняття учні 11 класу.
.Аналіз відвідування учнями занять у 2021-2022 н.р. показав, що більша частина учнів пропускали заняття з поважних причин.
З метою якісного відвідування учнями школи потрібно:
-Забезпечити постійний контроль за охопленням навчанням учнів та їх відвідуванням.
- Активно застосовувати різноманітні форми підвищення мотивації учнів до навчання.
- У кожному конкретному випадку відсутності учнів на уроках невідкладно з'ясовувати причину, встановлювати місце перебування дитини. Інформувати батьків або осіб, які їх замінюють.
- На класних батьківських зборах аналізували відвідування учнів та рекомендували батькам систематично інформувати класних керівників про необхідну відсутність їх дитини на занятті.
БАТЬКИ ВІДПОВІДАЛЬНІ ЗА НАВЧАННЯ, ВИХОВАННЯ І РОЗВИТОК ДІТЕЙ, а тому зобов'язані забезпечувати відвідування учнями уроків у навчальному закладі.
- Проводити аналіз психологічного клімату в учнівських колективах.
- Проводити анкетування, індивідуальні бесіди, корекційну роботу з учнями, схильними до пропусків уроків без поважних причин.
- У разі, якщо причиною невідвідування учнем занять є конфлікт в учнівському колективі, надавати психологічну допомогу та вживати заходів для усунення конфліктної ситуації.
-Активно використовувати педагогічний потенціал, батьківських комітетів та громадських організацій для впливу на учнів, які 6ез поважних причин пропускають навчальні заняття, їх батьків або осіб, які їх замінюють.
- У випадку, якщо учень систематично або тривалий час не відвідує школу без поважних причин, залучати до виховної роботи з ним службу у справах неповнолітніх.
16 Інформатизація овітнього процесу
Відповідно до Закону України «Про Національну програму інформатизації», Указів Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні», «Про першочергові завдання щодо впровадження новітніх інформаційних технологій», «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти», Концепції розвитку дистанційної освіти в Україні, пріоритетними напрямками діяльності закладу освіти в 2021/2022 навчальному році щодо впровадження нових освітніх технологій були:
• упровадження інформаційних та комунікаційних мультимедійних технологій в освітній процес;
• формування інформаційної культури учнів та педагогічних працівників, забезпечення їх інформаційних потреб;
• удосконалення інформаційно-методичного забезпечення освітнього процесу;
• оптимізація освітнього менеджмента на основі використання сучасних інформаційних технології в управлінській діяльності;
• використання інформаційних технологій для розвитку дистанційного навчання.
Головною метою закладу освіти є надання нового підходу до інформатизації системи освіти, що передбачає виконання наступних складових:
- створення умов для оволодіння учнями та вчителями сучасними інформаційними і комунікаційними технологіями;
- підвищення якості навчання завдяки використанню інформаційних ресурсів Internet;
- інтенсифікація навчального процесу й активізація навчально-пізнавальної діяльності учнів;
- створення умов для широкого впровадження нових інформаційних технологій в навчальний процес;
- підвищення ефективності управління навчальним закладом освіти.
В школі використовується програма «КУРС: ІСУО»
На виконання ст.30 Закону України «Про освіту» - «Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти» створена нова сторінка на офіційному сайті школи, де розміщуються матеріали для публічного ознайомлення.
Очікувані результати:
· оснащення закладу освіти сучасними навчальними та управлінськими комп’ютерами;
·удосконалення системи управління навчально-виховним процесом за рахунок використання комп’ютерно-орієнтованих засобів збирання та опрацювання інформації;
· забезпечення доступу до інформаційних ресурсів педагогічних працівників та адміністрації закладу з метою отримання оперативної інформації від відділу освіти новинами про сучасні педагогічні технології тощо.
У своїй діяльності комп’ютер використовують директор, секретар-друкарка, заступники директора, бібліотекар. Кваліфікація користувачів задовільна. Діловодство ведеться українською мовою із застосуванням технології електронної підготовки, друку та збереження документів. Працює електронна пошта. Форми статистичної звітності підготовлені програмними засобами. Ведеться база даних у програмному комплексі «Курс: ІСУО».
Що стосується безпосередньо освітнього процесу, то комп’ютеризація і інформатизація закладу на сьогодні задовольняє потреби освітнього процесу в повному обсязі. У школі функціонує 2 комп’ютерних класи. Наявне мультимедійне обладнання, планшети, Панелі. Усі комп’ютери підключено до мережі Інтернет.
Процес впровадження ІКТ-технологій в освітній процес у цьому навчальному році значно активізувався. Більшість учителів протягом року провели ряд уроків з використанням інформаційних технологій. При вивченні окремих тем учні отримували домашні завдання, у ході виконання яких використовувався комп’ютер. Активно використовувались комп’ютерні технології при проведенні предметних конкурсів. Більшість позакласних заходів проводилися із використанням комп’ютерних презентацій.
Моніторинг використання інформаційних технологій в освітньому процесі здійснюється через безпосереднє спостереження, звіти вчителів-предметників, анкетування.
Протягом 2021/2022 навчального року здійснено такі заходи щодо інформатизації та використання мультимедійних технологій у закладі освіти:
- введено в практику роботи проведення відкритих уроків та позакласних заходів вчителів-предметників із використанням комп’ютерних технологій;
З 24 лютого 2022 року навчання проводилось у дистанційному форматі.
17. Діяльність шкільної бібліотеки
Бібліотека загальноосвітнього навчального закладу є його обов’язковим структурним підрозділом. Завідувач бібліотекою Возняк Л.З.
Діяльність шкільної бібліотеки в ОНЗ «Більченський НВК» була спрямована на виконання завдань, які висуває перед нею перебудова всіх складових компонентів сучасної школи і здійснювалась з основних напрямків.
Протягом навчального року надавалася допомога педагогічному колективу у доборі методичної та художньої літератури для проведення відкритих уроків та різноманітних заходів.
Усю роботу бібліотека проводить згідно річного плану. Для забезпечення читачів літературою необхідною для навчально-виховного процесу постійно вивчаються читацькі потреби. У цьому напрямку проводяться індивідуальні бесіди з учнями школи для вивчення їх інтересів та інформаційних потреб, бесіди з вчителями, ознайомлення із новою навчальною, методично, художньою літературою шляхом проведення тематичних виставок.
Проведено бесіди про роль бібліотеки і культуру читання.
Спільно з педагогічним колективом участь у проведенні предметних тижнів, надає допомогу в підготовці і проведенні виховних заходів.
Підготовлені виставки до предметних тижнів:
- тижня правових знань;
- тижня безпеки життєдіяльності;
- Шевченківський тиждень
Було оформлено книжкові виставки до знаменних дат року:
- До дня української писемності та мови;
- До дня пам’яті жертв голодомору;
- До всесвітнього дня боротьби зі СНІДом;
- До дня соборності України;
- До дня пам’яті жертв Голокосту;
- До Дня пам’яті героїв Крут;
- До річниці небесної сотні;
До всіх знаменних дат письменників, поетів, художників, учених організовуються книжкові виставки. Вчасно зроблені замовлення на нові підручники.
Бібліотекар працює в ІСУО.
Таким чином, зміст роботи бібліотеки школи-спрямовані на те, щоб формувати духовний світ дитини і сприяти гармонійному розвитку особистості, яка здатна бути спадкоємцем і продовжувачем прогресивних національних традицій.
З 01.09.2021р. по 04.07.2022р. в бібліотеку надійшло:
-145 підручників для 1-4 класів;
- 266 підручників для 5-9 класів;
- 3 шт. художньої літератури.
18. Фінансово – господарська діяльність
У 2021/2022 навчальному році за рахунок бюджетних та спонсорських коштів було використано для поточного ремонту та поповнення матеріально – технічної бази закладу.
Упродовж 2021/2022 навчального року у закладі відсутня заборгованість по виплаті заробітної плати. Здійснена своєчасна виплата відпускних, матеріальна допомога на оздоровлення. Технічний персонал отримує доплату за шкідливі умови праці.
За рахунок позабюджетних коштів та батьківської допомоги зроблено:
- здійснено поточні косметичні ремонти кабінетів
За рахунок спонсорських коштів (7 тис.грн. Леоні ) придбано:
- Бензокосарка, болгарка.
За рахунок бюджетних коштів:
- Відділ освіти забезпечив дровами та бензином для їх порізки, засобами індивідуального захисту для працівників (маски), дезинфікуючі засоби, шкільну документацію.
Підготовлено та зареєстровано документи проєкту місцевих ініціатив «Капітальний ремонт частини даху ІІ поверху ОНЗ «Більченський НВК»
Умови досягнення головних завдань школи
Найважливішою умовою досягнення головних завдань школи є комплексне вирішення проблем, пов`язаних зі структурою освіти, її змістом, науково-методичним, фінансовим, матеріально-технічним забезпеченням, а саме:
-- демократизація системи освіти;
- орієнтація науково-методичної роботи вчителів на реалізацію сучасних ефективних педагогічних технологій, передового педагогічного досвіду.
- пошук шляхів і способів диференціації та індивідуалізації навчання, розробка різних варіантів навчальних планів та програм;
- створення оптимальних умов для розвитку інтересів, здібностей, творчості, виходячи із завдань програми «Обдаровані діти»;
- створення в педагогічному колективі умов для креативної діяльності, атмосфери творчості, пошуку нових ідей у модернізації форм, методів і способів освітнього процесу шляхом науково-педагогічного та інформаційного забезпечення;
- подальший розвиток психологічної служби, спрямованої на особистісно орієнтоване навчання і виховання учнів, створення атмосфери творчості та комфорту;
- вирішення питань про додаткове фінансування школи з метою оновлення навчально-матеріальної бази, придбання програмно-методичного забезпечення, стимулювання найкращих учителів та обдарованих дітей.
Одночасно, поряд із позитивними напрацюваннями в роботі школи є певні проблеми, на рішення яких необхідно акцентувати увагу в новому навчальному році, а саме:
- цілеспрямована спільна робота педагогічного колективу і кожного вчителя окремо над підвищенням рівня якості освіти, удосконалення професіоналізму, підготовки випускників до життя в швидкоплинних змінах соціокультурних умов і професійної діяльності;
- впровадження інформаційно-комунікативних технологій, комп’ютеризації та інформатизації навчально-виховного процесу;
- формування в учнів прагнення до навчання впродовж усього життя, пошуку найкращих шляхів розв’язання життєвих проблем;
- робота над удосконаленням уроку як засобу розвитку творчої особистості вчителя і учня, самореалізація творчої особистості, підвищення рівня якості уроку;
- розробка предметних методичних матеріалів;
- проведення шкільних олімпіад та ретельна індивідуальна підготовка учнів до участі в олімпіадах, конкурсах різного рівня, робота зі здібними та обдарованими учнями;
- нормативне забезпечення, педагогічний аналіз та самоаналіз, контроль та корекція навчально-виховного процесу, впровадження в управління моніторингових досліджень, компетентнісного підходу;
- покращення роботи шкільного самоврядування;
- врахування вчителями-предметниками, класними керівниками принципів диференціації та індивідуалізації, психолого-педагогічних особливостей учнів;
- зміцнення матеріально-технічної бази школи, ремонт покрівлі будівлі школи, обладнання приміщень школи;
- організація роботи щодо виконання рекомендацій та вказівок районних педагогічних нарад;
- робота з профілактики дитячої злочинності та правопорушень, булінгу, наркоманії, тютюнокуріння;
- дотримання вимог санітарно-гігієнічного режиму
- створення безпечних умов з охорони праці для учнів і працівників школи;
- підготовка закладу до роботи в осінньо-зимовий період;
- підготовка учнів 11-го класу до участі в зовнішньому незалежному оцінюванні;
- співпраця з батьками, громадськістю;
- дистанційне навчання учнів в зв’язку з пандемією коронавірусу.
Зроблю все можливе, щоб наш навчальний заклад був для дітей - школою радості, для батьків – спокою і надії, а для вчителів – місцем творчості.
Я беру на себе сміливість стверджувати, що в школі створені умови для учнів, які бажають вчитись, які мають мотивацію до навчання. Але рівень знань учнів та бажання вчитися останнім часом знизились, особливо це стосується учнів 5-11 класів.
Висловлюю щиру подяку за співпрацю всім: учителям — за творчість, за любов до своєї професії, батькам, спонсорам (М.Ф. Яводчак, ЛЕОНІ) та благодійникам — за розуміння, підтримку і сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю, технічному персоналу за їх щоденну працю, за чистоту в навчальному закладі та на території школи.
Оцінка діяльності директора учасниками загальних зборів.
У відкритому голосуванні взяли участь – 56
Визначили роботу директора ОНЗ «Більченський НВК» творчою – 55 Визначили роботу директора ОНЗ «Більченський НВК» доброю – 1
Визначили роботу директора ОНЗ «Більченський НВК» задовільною – 0