ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішенням сесії
Миколаївської міської ради
Стрийського району Львівської області
№ 1605 від 15.06.2022 року
Міський голова
____________ Андрій ЩЕБЕЛЬ
ПОЛОЖЕННЯ
про філію Більченського закладу загальної середньої освіти
І-ІІІ ступенів, село Болоня
Миколаївської міської ради
Стрийського району
Львівської області
(нова редакція)
2
І. Загальні положення
1.1. Філія Більченського закладу загальної середньої освіти
І-ІІІ ступенів, село Болоня Миколаївської міської ради Стрийського району Львівської області (далі –філія) є заклад загальної середньої освіти та перебуває у комунальній власності Миколаївської міської ради Стрийського району Львівської області.
1.2. Повна назва закладу освіти: філія Більченського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, село Болоня.
Скорочена назва закладу освіти: філія Більченського ЗЗСО І-ІІІ ст., с.Болоня.
1.3.Філія Більченського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, села Болоня є правонаступником Болонської загальноосвітньої школи І ступеня - філії опорного навчального закладу «Більченський навчально-виховний комплекс (загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад)» Миколаївської міської ради Стрийського району Львівської області.
1.4. Засновником філії Більченського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, села Болоня є Миколаївська міська рада Стрийського району Львівської області. Уповноваженим органом засновника є відділ освіти,молоді та спорту Миколаївської міської ради Стрийського району Львівської області (далі – відділ освіти).
1.5. Місцезнаходження закладу: 81644, Львівська область, Стрийський район, село Болоня, вулиця Зарічна ,1, тел.+38 0985894135.
1.6. Філія у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Конвенцією «Про права дитини», іншими нормативно-правовими актами України, рішеннями місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, статутом Більченського ЗЗСО І-ІІІ ступенів.
ІІ. Мета і завдання філії
2.1. Головною метою філії є забезпечення реалізації права громадян України на здобуття початкової освіти, сприятливих для фізичного та духовного розвитку, самовиховання і соціалізації дитини, її формування як цілісної особистості й відповідального громадянина України.
2.2. Головним завданням філії є:
- сприяння особистісному розвитку здобувача/здобувачки освіти, розвитку його/її здібностей і обдарувань;
- формування компетентностей, визначених Законом України «Про освіту» та державними стандартами;
- раціональне і ефективне використання наявних фінансових, освітніх та природних ресурсів, оновлення матеріально-технічної і навчальної бази філії для кращого задоволення освітніх потреб здобувачів/здобувачок;
- формування і розвиток творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної свідомості;
- виховання громадянина України;- виховання шанобливого ставлення до
3
родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної мови, національних цінностей українського народу та інших народів і націй;
- виховання поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії;
- виховання свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування засад здорового способу життя, збереження та зміцнення фізичного і психічного здоров’я;
- створення умов для оволодіння системою знань про природу, людину і суспільство.
2.3. У філії мова навчання визначається відповідно до Закону України «Про засади державної мовної політики».
2.4. Філія несе відповідальність перед учасниками освітнього процесу,територіальною громадою і державою за:
- безпечні умови освітньої діяльності і норми Санітарного регламенту;
- дотримання Державних стандартів освіти;
- прозорість, інформаційну відкритість своєї діяльності.
2.5. Філія бере на себе зобов’язання:
- задовольняти потреби громадян, що проживають на території обслуговування філії в здобутті початкової освіти;
- гарантувати дотримання у межах своєї території законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Конвенції «Про права дитини», інших нормативно-правових актів України, статуту Більченського ЗЗСО І-ІІІ ступенів;
- оцінювати рівень здобувачів 1-4 класів загальної середньої освіти відповідно до критеріїв та показників Державного стандарту початкової освіти;
- створювати умови, безпечні для життя і здоров’я здобувачів освіти, педагогічних та інших працівників філії;
- за потреби створювати інклюзивні та/або спеціальні групи і класи для навчання осіб з особливими освітніми потребами;
- зберігати матеріальну базу, розвивати власну науково-методичну і матеріально-технічну базу.
ІІІ. Організація освітнього процесу
3.1. Освітній процес у філії здійснюється відповідно до освітньої програми, порядок розроблення якої визначено українським законодавством. Освітню програму схвалює педагогічна рада Більченського ЗЗСО І-ІІІ ступенів та затверджує керівник. Освітня програма спрямована на виявлення та розвиток здібностей та обдарувань особи, досягнення результатів навчання, прогресу в розвитку, формування і застосування відповідних компетентностей, визначених державними стандартами.
4
3.2. На основі Стратегії розвитку освіти громади та чинної освітньої програми педагогічна рада Більченського ЗЗСО І-ІІІ ступенів складає, а керівник затверджує річний план роботи філії та навчальний план філії, що конкретизують організацію освітнього процесу на навчальний рік.
3.3. Філія працює за освітніми програмами, підручниками, посібниками, що мають відповідний гриф Міністерства освіти і науки України і забезпечує виконання освітніх завдань на кожному ступені навчання відповідно до вікових особливостей та природніх здібностей дітей.
3.4. Філія обирає форми, засоби і методи навчання та виховання відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту», статуту Більченського ЗЗСО І-ІІІ ступенів.
3.5. Філія здійснює освітній процес за денною формою навчання.
3.6. Класи у філії формуються згідно нормативами їх наповнюваності, встановленими законодавством, відповідно до кількості поданих заяв та санітарно-гігієнічних умов для здійснення освітнього процесу. Відповідно до Положення про з’єднаний клас (клас-комплект) початкової школи,у філії можуть бути створені класи-комплекти.
3.7. Зарахування здобувачів освіти до філії здійснюється згідно з чинним законодавством. Зарахування здобувачів освіти до філії проводиться наказом керівника Більченського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, що видається на підставі заяви батьків, або осіб, які їх замінюють, а також свідоцтва про народження дитини (копії), медичної довідки встановленого зразка і відповідного документа про освіту.
До першого класу зараховуються, як правило, діти 6(шести) років відповідно до чинного законодавства. У разі потреби учень може перейти протягом будь-якого року навчання до іншого освітнього закладу.
3.8. Переведення здобувачів освіти на наступний рік навчання здійснюється у порядку, встановленому МОН України.
3.9. Навчальний рік у філії розпочинається Днем знань 1 вересня і закінчується не пізніше 1 липня наступного року, якщо нормативні документи МОН не передбачатимуть іншого.
3.10. Структура і тривалість навчального року, навчального тижня,навчального дня, відпочинку між ними (перерв) визначається педагогічною радою Більченського ЗЗСО І-ІІІ ступенів у межах часу передбаченою освітньою програмою, відповідно до обсягу навчального навантаження, встановленого відповідним навчальним планом та з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей, особливостей регіону тощо.
У випадку карантину чи інших надзвичайних ситуацій органом виконавчої влади та органом місцевого самоврядування може встановлюватися особливий режим роботи закладу освіти.
Тривалість уроків у філії становить: у1-х класах - 35 хвилин, у 2-4 класах – 40 хвилин.
5
3.11. Тривалість канікул протягом навчального року повинна становити не менше як 30 календарних днів.
3.12. Відволікання здобувачів освіти від навчальних занять на інші види діяльності забороняється (крім випадків, передбачених законодавством).
3.13. Зміст, обсяг і характер домашніх завдань визначаються вчителем відповідно до педагогічних і санітарно-гігієнічних вимог з урахуванням індивідуальних особливостей учнів.
3.14. Розклад уроків складається відповідно до навчального плану філії з дотриманням педагогічних і санітарно-гігієнічних вимог, затверджується керівником Більченського ЗЗСО І-ІІІ ступенів за погодженням з профспілковим комітетом.
3.15. Система та критерії оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти 1-4 класів філії визначається центральним органом влади у сфері освіти і науки згідно з чинним законодавством.
Річне оцінювання та державна підсумкова атестація у філії здійснюються за системою оцінювання, визначеною законодавством, а результати такого оцінювання відображаються у свідоцтві досягнень, що видається учневі щороку у разі переведення його на наступний рік навчання.
3.16. В окремих випадках учні за станом здоров’я або з інших поважних причин можуть бути звільнені від державної підсумкової атестації у порядку, що встановлюються Міністерством освіти і науки України та Міністерством охорони здоров’я України.
3.17. Виховний процес є невід’ємною складовою освітнього процесу у навчальному закладі, здійснюється під час проведення урочної, позаурочної, позашкільної роботи, ґрунтується на загальнолюдських цінностях, культурних цінностях українського народу, цінностях громадянського (демократичного) суспільства, дотримання прав і свобод людини і громадянина, принципах, визначених законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», іншими нормативно-правовими актами України, статутом Більченського ЗЗСО І-ІІІ ступенів.
3.18. Дисципліна у філії дотримується на основі взаємоповаги усіх учасників освітнього процесу, дотримання правил внутрішнього розпорядку. Застосування методів фізичного та психічного насильства до здобувачів освіти забороняється.
3.19. Під час дистанційного навчання в умовах карантину чи інших надзвичайних ситуаціях для організації освітнього процесу обирати (схвалені педагогічною радою Більченського ЗЗСО І-ІІІ ступенів) конкретні електронні освітні платформи, онлайн-сервіси та інструменти (Google Classroom, Google Meet, Zoom тощо).
ІV. Учасники освітнього процесу
4.1. Учасниками освітнього процесу філії є:
- учні (здобувачі освіти);
- педагогічні працівники;
6
- інші працівники філії;
- батьки здобувачів освіти або особи, які їх замінюють.
4.2. Статус, права та обов'язки учасників освітнього процесу визначаються Конституцією, законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», іншими законодавчими актами України, статутом Більченського ЗЗСО І-ІІІ ступенів.
4.3. Учні (здобувачі освіти)
4.3.1. Учні мають право на:
- повагу людської гідності;
- захист під час освітнього процесу від приниження честі та гідності, будь-яких форм насильства та експлуатації, булінгу (цькування), що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти;
- безпечні та нешкідливі умови навчання;
- якісні освітні послуги;
- справедливе та об’єктивне оцінювання результатів навчання;
- участь у різних видах навчальної, науково-практичної діяльності, виставках, конкурсах тощо;
4.3.2. Здобувачі освіти зобов’язані:
- поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримування етичних норм;
- виконувати вимоги освітньої програми;
- бережливо ставитися до державного, громадського та особистого майна;
4.3.3. Здобувачі освіти мають також інші права та обов’язки, передбачені законодавством.
4.4. Педагогічні працівники
4.4.1. Права та обов’язки педагогічних працівників визначаються Кодексом законів про працю України, законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та іншими нормативно-правовими актами.
4.4.2. Педагогічні працівники філії мають право на:
- безпечні і нешкідливі умови праці;
- академічну свободу, включаючи свободу викладання, вільний вибір форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі;
- педагогічну ініціативу;
- підвищення кваліфікації;
- сертифікацію на добровільних засадах;
- захист професійної честі та гідності.
4.4.3. Педагогічні працівники філії зобов’язані:
- поважати гідність, права,свободи і законні інтереси всіх учасників освітнього процесу;
- додержуватися установчих документів, сумлінно виконувати свої посадові обов’язки;
- дотримуватися педагогічної етики;
- виконувати освітню програму для досягнення здобувачами освіти передбачених нею результатів навчання;
- використовувати державну мову в освітньому процесі відповідно до вимог чинного законодавства;
7
- брати участь у роботі педагогічної ради Більченського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, засіданнях методичних об’єднань, нарадах, майстер-класах тощо;
- виконувати накази та розпорядження керівника Більченського ЗЗСО І-ІІІ ступенів;
- вести відповідну документацію;
- інші обов’язки, передбаченні чинним законодавством, посадовими обов’язками, статутом Більченського ЗЗСО І-ІІІ ступенів.
4.5. Права і обов’язки інших працівників,які залучаються до освітнього процесу, регулюються трудовим законодавством.
4.6. Батьки ( особи, які їх замінюють)
4.6.1. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право:
- захищати відповідно до законодавства права та законні інтереси здобувачів освіти;
- отримувати інформацію про діяльність філії, результати навчання своїх дітей;
- приймати рішення щодо участі дітей в заходах організованих закладом освіти.
4.6.2. Батьки або особи, які їх замінюють, є відповідальними за здобуття дітьми повної загальної середньої освіти, їх виконання і зобов’язані:
- дбати про фізичне і психічне здоров’я дитини, сприяти розвитку її здібностей, формувати навички здорового способу життя;
- поважати гідність, права, свободи і законні інтереси дитини та інших учасників освітнього інтересу;
- формувати у дітей усвідомлення необхідності додержування Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;
- виховувати у дитини повагу до державної мови та державних символів України;
- сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягнення дитиною передбачених нею результатів навчання.
4.7. Трудові відносини (призначення на посаду та звільнення з посади педагогічних та інших працівників), педагогічне навантаження, інші види педагогічної діяльності регулюються згідно з діючим законодавством України.
V. Управління філією
5.1. Керівництво філією Більченського ЗЗСО І-ІІІст., с.Болоня здійснює директор Більченського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, а оперативне управління - завідувач філією та його заступник відповідно до чинного законодавства, статуту Більченського ЗЗСО І-ІІІ ступенів та положення про філію. Завідувач філією може бути громадянин України, який вільно володіє державною мовою, має вищу педагогічну освіту на рівні спеціаліста або магістра, стаж педагогічної роботи не менше трьох років.
5.2. Завідувач філії та його заступник призначається та звільняється з посади відповідно до чинного законодавства на підставі подання керівником Більченського ЗЗСО І-ІІІ ступенів за попереднім погодженням з міською радою згідно із законодавством.
5.3. Завідувач філії:
8
- здійснює керівництво педагогічним колективом філії, створює необхідні умови для підвищення фахового і кваліфікаційного рівня працівників;
- організовує освітній процес;
- забезпечує контроль за виконанням навчальних планів та програм, якість знань, умінь та навичок здобувачів освіти;
- відповідає за реалізацію Державного стандарту початкової освіти, за якість і ефективність роботи педагогічного колективу;
- створює необхідні умови для участі здобувачів освіти у позакласній та позашкільній роботі, проведення виховної роботи;
- забезпечує дотримання вимог охорони дитинства, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм, техніки безпеки;
- забезпечує безпечну експлуатацію інженерно-технічних комунікацій, обладнання та вживання заходів з проведення їх у відповідність з діючими стандартами, правилами і нормами з охорони праці, своєчасно організовує огляди і ремонт приміщень освітнього закладу;
- забезпечує права учнів на захист їх від будь-яких форм фізичного або психічного насильства;
- створює умови для організації харчування і медичного обслуговування здобувачів освіти.
VІ. Матеріально-технічна база та фінансово-господарська діяльність філії
6.1. Матеріально-технічна база філії включає будівлі, споруди, землю, обладнання, комунікації, інші матеріальні цінності, вартість яких відображена в балансі Більченського ЗЗСО І-ІІІ ступенів.
6.2. Майно філії закріплюється за нею на праві оперативного управління.
6.3. Списання майна (крім малоцінного) проводиться за погодженням з Миколаївською міською радою.
6.4. Філія не може передавати в оренду нерухоме майно без згоди засновника і керівника Більченського ЗЗСО І-ІІІ ступенів.
6.5. Філія відповідно до чинного законодавства користується землею, іншими природними ресурсами і несе відповідальність за дотримання вимог та норм з їх охорони.
6.6. Філія має земельну ділянку, де розміщуються спортивний та ігровий майданчики, тощо.
6.7. Штатний розпис філії затверджується керівником Більченського ЗЗСО І-ІІІ ступенів на підставі Типових штатних нормативів для закладів загальної середньої освіти, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти, за погодженням з відділом освіти Миколаївської міської ради.
6.8. Фінансово-господарська діяльність філії проводиться відповідно до Бюджетного кодексу України, законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших нормативно-правових актів.
9
VII. Контроль за діяльністю філії
7.1. Державний нагляд (контроль) у сфері освіти здійснюється з метою реалізації єдиної державної політики в цій сфері та спрямований на забезпечення інтересів суспільства щодо належної якості освіти та освітньої діяльності.
7.2. Єдиним плановим заходом державного нагляду (контролю) за освітньою діяльністю закладу освіти є інституційний аудит закладу, що проводиться один раз на 10 років центральним органом виконавчої влади із забезпечення якості освіти. Інституційний аудит включає планову перевірку. Інституційний аудит проводиться у позаплановому порядку в разі, якщо заклад освіти має низьку якість освітньої діяльності. Інституційний аудит також може бути проведений у позаплановому порядку за ініціативою засновника, керівника.
7.3. Державний нагляд (контроль) за діяльністю закладу освіти здійснюється відповідно до чинного законодавства.
VIII. Реорганізація чи ліквідація філії
8.1. Реорганізація або ліквідація філії здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства України.
Директор ОНЗ «Більченський НВК» Мирослава ВОЗНЯК
У цьому положенні
пронумеровано, прошнуровано
9(дев’ять) аркушів
Міський голова
Андрій ЩЕБЕЛЬ
У цьому положенні
пронумеровано, прошнуровано
9 (дев’ять) аркушів
Міський голова
Андрій ЩЕБЕЛЬ
У цьому положенні
пронумеровано, прошнуровано
9 (дев’ять) аркушів
Міський голова
Андрій ЩЕБЕЛЬ
У цьому положенні
пронумеровано, прошнуровано
9 (дев’ять) аркушів
Міський голова
Андрій ЩЕБЕЛЬ