Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 27 чоловік

Самооцінка ЗО

Дата: 23 листопада 2021 о 16:15, Оновлено 4 серпня 2022 о 11:48
Автор: Возняк М. І.

Самооцінка діяльності ОНЗ «Більченський НВК»

2020-2021н.р.

І.Освітнє середовище закладу освіти

1.1. Забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці

           ОНЗ «Більченський НВК» введено в експлуатацію у 1999 році ( побудовано за типовим проєктом на 450 учнівських місць ), де створені умови для навчання і виховання учнів та вихованців ДНЗ (наявний спортзал, актовий зал, їдальня,  два кабінети ІКТ, майстерні майстерня з  обробки деревини та металу (змішаного типу) для трудового навчання учнів, фізичний кабінет, хімічний кабінет).

 У 2011 році загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів реорганізована у Більченський навчально-виховний комплекс ( ЗНЗ-ДНЗ ). А в 2017 р. Більченський НВК став опорним закладом, до якого входять дві філії: Болонська ЗОШ І ст. та Криницька ЗОШ І-ІІ ст. Діти з Болоня приходять у пятий клас в ОНЗ «Більченський НВК», а з Криницької школи на даний час навчаються у 1, 4, 11 класах.

 У ОНЗ «Більченський НВК»  навчається 354 учні, з  них  у Криницькій ЗОШ - ІІст. – філії ОНЗ «Більченський НВК» –  98 учнів, у Болонській ЗОШ І . – філії ОНЗ «Більченський НВК» - 22 учні. Сформовано 23 класи. функціонує  дві дошкільні групи «Сонечко» - п’ятирічки з 2012 року та «Зернятко» - чотирирічки з 2015 року (по 20 дітей у кожній). З’явився ще один напрям методичної роботи – це методична робота вчителів та асистентів учителів інклюзивних класів.(2, 3, 6 кл.- інклюзія).

Забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці

  • територія огороджена, але потребує покращення;
  • Спортивні майданчики облаштовані, загроз травмування для дітей немає;
  • Територія достатньо озеленена;
  • Старша школа відокремлена від початкової;
  • Облаштування приміщень закладу не створює загрози травмуванню учнів та працівників;
  • У закладі дотриманий режим прибирання і забезпечує чистоту спільного користування (коридори, спортивна зала)
  • Туалетні кімнати відповідають санітарним умовам та облаштуванню усім необхідним ;
  • Територія чиста, відсутнє нагромадження сміття, опалого листя.
  • Повітряно-тепловий режим навчальних приміщень відповідає санітарним вимогам.
  • Відсутні питні фонтанчики.
  • Облаштовані місця для відпочинку у вестибюлі, коридорах.
  • Кожен учитель закладу освіти має робоче (персональне) місце.
  • Відсутній пандус.

Це все в закладі забезпечено на достатньому та високому рівні. 

У закладі створено умови для харчування здобувачів освіти. Шкільна їдальня розрахована на 150 посадкових місць одночасно. Безкоштовним гарячим харчуванням забезпечені на 100% учні початкової школи та пільгової категорії, до яких входять діти учасників АТО, здобувачі освіти, які навчаються на інклюзії. 

Одним із пріоритетних напрямків роботи школи є створення умов для збереження психічного і фізичного здоров’я учнів і педагогів, посилення роботи щодо профілактики всіх видів дитячого травматизму, охорони життя та здоров’я дітей і підлітків, залучення їх до занять спортом, організація якісного оздоровлення та харчування.

Велику увагу при викладанні курсу вчителі приділяють протипожежній безпеці: в початковій школі – як поводитися з вогнем, в середній - як запобігати пожежам в побуті, в старшій школі – як поводити себе у надзвичайних ситуаціях на виробництві.

Класні керівники у своїй роботі широко використовують можливості інформаційних технологій, насамперед це:

  • підготовка учнями власних комп’ютерних проектів з основ безпеки життєдіяльності;
  • демонстрація відеоматеріалів із мережі Інтернет.

 У закладі створені умови безпечного використання мережі Інтернет.

Для організації контролю за виконанням трудової дисципліни ведуться журнали інструкцій з техніки безпеки, поточного адміністративного контролю. Видаються накази пов’язані з питаннями охорони праці та безпекою життєдіяльності.

Метою проведення практичним психологом школи психодіагностичних досліджень є допомога дитині у процесі входження в освітній процес. Психологічний супровід першокласників передбачає виявлення учнів зі зниженою навчальною мотивацією, труднощами взаємостосунків у дитячому колективі та розробку і проведення корекційних вправ, спрямованих на усвідомлення своїх емоцій і мотивів поведінки та на розвиток рефлексії і довільної діяльності. Завданням практичного психолога, в першу чергу, є переорієнтація педагогів на сприйняття позитивних рис дитини, розуміння її стану та вчинків, а також залучення до спільної співпраці батьків для успішного проходження процесу адаптації.

Робота психологічної служби закладу спрямована на дослідження в адаптаційному періоді рівня шкільної тривожності; рівня самоооцінки учня; вивчення соціально-психологічного клімату класу та виявлення наявності окремих функціональних відхилень в учнів, які обговорюються та узагальнюються з класним керівником,  з метою  планування подальшої роботи з дитячим колективом.

Практичним психологом закладу також проводиться систематична підтримка педагогів шляхом надання психологічних консультацій та проведення діагностик різної тематичної спрямованості. Залежно від кількості учителів та їхньої завантаженості, робота  проводиться  у формі групового чи індивідуального консультування, фронтального діагностування та проведення тренінгових занять з профілактики емоційного вигорання.

1.2. Створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації

            Враховуючи рекомендації листа МОН України  від 14.08.2020 № 1/9-436

«Про створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти та попередження і протидії булінгу (цькуванню)» та з метою створення створення безпечного освітнього середовища у закладі, запобігання вчинення дітьми злочинів, правопорушень, проявів булінгу в освітньому просторі, формування позитивних соціальних установок, попередження вживання алкогольних, наркотичних речовин, тютюнових виробів учнівською молоддю було здійснено ряд заходів:

  • розроблено, затверджено Плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) на 2020/2021н.р.;
  • внесено зміни до правил поведінки учнів, посадових інструкцій адміністрації та педагогічних працівників, призначено відповідальних осіб з числа педагогічних працівників закладу за оперативне реагування у випадку звернення що до факту булінгу у закладі освіти;
  • створено порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти, порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та інформацію про відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування); організовано та здійснено контроль за проведенням інформаційнороз’яснювальної роботи серед учасників освітнього процесу щодо порядку реагування на випадки булінгу та відповідальності за булінг у закладі освіти;
  • проведено діагностичну та превентивно-корекційну роботу, з неповнолітніми, які мають схильність до асоціальних проявів;
  • розміщено на інформаційних стендах у закладі матеріалів щодо відповідальності учасників освітнього процесу за булінг;
  • проведено роз’яснювальну роботу серед батьківської, педагогічної, учнівської громад щодо використання механізмів захисту прав

людини/дитини в Україні, інтерактивні заняття, тренінги, дискусії, ділові ігри тощо для школярів із розглядом реальних життєвих ситуацій для формування і розвитку життєвих компетенцій учнівської молоді, активної громадянської позиції, правомірної поведінки учнів;

  • здійснено участь у Всеукраїнському тижні з протидії булінгу.
  • проведено просвітницькі тижні, декади, місячники («16 днів проти насильства», «Я маю право!»), День психічного здоров’я та Тиждень права.

             Протягом року педагогічними працівниками закладу  проводилося різнобічне інформування батьківської громадськості щодо наслідків булінгу та відповідальності їх за вчинки дітей (батьківські збори, індивідуальні бесіди,  стенд у  школі). 

            Педагоги закладу освіти активно займалися самоосвітою з питання протидії булінгу серед учасників освітнього процесу. Протягом року успішно пройшли онлайн курси за темами: «Протидія та попередження булінгу(цькуванню) в закладах освіти».

            Питання ефективності роботи педагогічного колективу щодо попередження насильства в освітньому середовищі та фактів вчинення булінгу розглядалося на засіданні Ради профілактики, на нараді при директорові.

 1.3. Формування інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору

           На виконання Указу Президента України від 03 грудня 2015 року №678/2015 «Про активізацію роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю», з метою забезпечення реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на освіту у загальноосвітньому просторі у закладі створено відповідні умови для навчання дітей в інклюзивних класах. Для учнів інклюзивних (2, 3, 6) класів розроблено індивідуальні навчальні плани на основі  навчального плану початкової освіти для спеціальних закладів загальної середньої освіти з українською мовою навчання для дітей з інтелектуальними порушеннями. Індивідуальні програми розвитку розроблені за участі батьків та створені умови для залучення асистентів дітей  в освітній процес. Заклад освіти співпрацює з інклюзивно-ресурсним центром, щодо психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП.

У закладі освіти створено простір і ресурси бібліотеки для індивідуальної , групової, проєктної та іншої роботи у рамках освітнього процесу, різних форм комунікації здобувачів освіти.

         Діяльність шкільної бібліотеки ОНЗ «Більченський НВК» направлена на задоволення інформаційних потреб учнів та вчителів, сприяння вихованню гармонійної особистості, розкриття  через книгу змісту загальнолюдських цінностей, виховання інформаційної культури читачів, пропаганду кращих творів української та зарубіжної літератури, забезпечення всебічного розвитку учнів, виховання культури поведінки та формування здорового способу життя.

          Мета навчання здобувачів освіти досягається на основі реалізації

навчального         матеріалу   засобами    формування         ключових   і предметних компетентностей. 

         Формуванню інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання

освітнього простору сприяє:

  • наповнення школи мотивуючими бесідами від педагогів та інформаційні пости, які розміщені на стінах школи у коридорах та класних кімнатах;
  • залучення учнів до гурткової роботи.
  • оновлення сайту школи і ФБ сторінки на яких висвітлюють життя, цікаві моменти та шкільні події;
  • громадянська освіта учнів – це навчання демократії, важливий засіб формування політичної культури. І за цим напрямком важливою є робота з лідерами учнівської молоді та дитячої організації, які існують у школі. У нашій школі працює шкільний парламент,  створено міністерства, що координують роботу на рівні учнівського самоврядування. Робота шкільного парламенту свідчить про небайдужість до проблем школи, країни, готовність зробити посильний внесок до вирішення суспільно значущих справ.

         Велику роль відіграють різноманітні форми проведення виховної роботи, як традиційні, так і з застосуванням ІКТ щодо ціннісного ставлення до суспільства, держави, до себе, до природи, до праці, до сім’ї, до культури та мистецтв.

Опитування показало, що в закладі комфортне та безпечне освітнє середовище забезпечено на достатньому рівні

2.Система оцінювання здобувачів освіти

2.1. Наявність відкритої, прозорої і зрозумілої для здобувачів освіти системи оцінювання їх навчальних досягнень

           З метою забезпечення відкритої, прозорої і зрозумілої для здобувачів освіти системи оцінювання їх навчальних досягнень у закладі протягом року проведена певна робота, а саме:

  • проведено круглі столи для вчителів закладу: «Система оцінювання здобувачів освіти»,  «Алгоритм діяльності вчителя  щодо організації формувального оцінювання»;
  • анкетування серед учнів та батьків 8-11 класів щодо оцінювання навчальних досягнень.

            В опитуванні брали участь 55 респондентів. Отримують  інформацію про критерії, правила і процедури оцінювання навчальних досягнень 74,1% учнів. Отримують у разі звернення до вчителя – 18,5%. 87% здобувачів освіти вважають, що вчителі школи у більшості випадків оцінюють справедливо навчальні досягнення, пояснюють та аргументують виставлення оцінок завжди

– 57,4%, в переважній більшості – 27,8%, ніколи не пояснюють – 7,4% вчителів. 93,3 % батьків      вдається поспілкуватися з адміністрацією. Більшість батьків (82,2%) мають повну інформацію про критерії, правила і процедури оцінювання навчальних досягнень учнів.

       У закладі вчителі використовують різні види оцінювання:

    • діагностичне: діагностичні зрізи, попереднє тестування;
    • формувальне: безоціночне, поточне;
    • традиційне: підсумкове, семестрове, тематичне, ДПА, ЗНО.

         Формувальне оцінювання здійснюється в 1-2 класах Нової української школи. Педагогами розроблено картки індивідуального поступу учнів з різних галузей, ведеться моніторинг навченості кожного учня за результатами діагностичних робіт, розроблено свідоцтво досягнень для учнів 1-3 класів.            Щорічно двічі на рік здійснюється моніторинг успішності учнів по класах, по предметах. Аналіз результатів розглядається на нараді при директорові.

2.2. Застосування внутрішнього моніторингу, що передбачає систематичне відстеження та коригування результатів навчання кожного здобувача освіти

Удосконалюється система шкільного моніторингу. З метою планування та прогнозування розвитку школи  створена рівнева вертикаль моніторингових досліджень якості освіти на рівні закладу освіти: 

    • адміністративний (директорський);
    • педагогічний;
    • учнівський; 
    • індивідуальний.

Розроблено напрями моніторингових досліджень на 2020-2021 н.р., а саме:

    • стан викладання навчальних предметів; 
    • навчально-методичне забезпечення освітнього процесу; 
    • якість викладання базових дисциплін, рівень професійної діяльності та творчої активності вчителів школи.

         З метою супровідного контролю та поточного коригування взаємодії вчителя й учнів в організації і здійсненні освітнього процесу (педагогічний моніторинг) проведено: моніторингові контрольні роботи з української мови і літератури, математики, англійської мови, німецької мови, зарубіжної літератури, історії, географії, фізики, хімії, біології, природознавства у 5-11 класах. Розроблено пакет діагностичних матеріалів для дослідження рівня соціалізації особистості різних вікових груп. Протягом року проведена така робота: дослідження мікроклімату у класному колективі, структури взаємовідносин, діагностика адаптації першокласників. 

          Згідно з планом роботи моніторингової групи протягом року проведено:

    • діагностичне дослідження за проблемою «Карта педагогічної оцінки та самооцінки здібностей учителя  до інноваційної та пошукової діяльності»;
    • діагностику ефективності та результативності впровадження ІКТ за критеріями рівневої диференціації, індивідуалізації та інтенсифікації освітнього процесу. 

 Ведеться моніторинг самоосвітньої діяльності вчителів.

2.3. Спрямованість системи оцінювання на формування у здобувачів освіти

відповідальності          за      результати         свого          навчання, здатності    до самооцінювання

           Формування відповідального ставлення до навчання відіграє важливу роль у підготовці учнів до самостійного життя. В закладі створені умови для забезпечення учнів якісною освітою: вчителі використовують різноманітні прийоми мотивації до навчання на уроках; творчі завдання, ігрові ситуації, захист проектів; психолого-педагогічний супровід забезпечує діагностичну, консультативну, корегувальну роботу психологічної служби за школярами; системна робота щодо визначення профілю навчання та подальшого вибору професії. 

В 2020-2021 н.р. закінчили школу 18 випускників. Свій професійний вибір випускники зробили так: всього випускників – 18, з них ВНЗ – 11, ПТНЗ –7.

    Здобувачі освіти отримують достатньо інформації про сучасні напрямки професійної освіти з буклетів, які регулярно приходять  на електрону пошту закладу освіти від навчальних закладів різних рівнів акредитації і ступенів власності. Класні керівники 9 та 11 класів проводять профорієнтаційну роботу.

Опитування показало, що  система оцінювання на достатньому рівні.

ІІІ. Педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу освіти

3.1. Ефективність планування педагогічними працівниками своєї діяльності, використання сучасних освітніх підходів до організації освітнього процесу з метою формування ключових компетентностей здобувачів освіти

Календарно-тематичне планування в закладі розробляється вчителем самостійно, синхронізуючи з освітньою програмою закладу, враховуючи Модельні програми (1-2,3 класи НУШ), Державні стандарти загальної середньої освіти. Календарні плани розглядаються на засіданні шкільних методичних об’єднань та погоджуються з заступником директора з навчально-виховної роботи. У січні 2021 року вчителі школи провели аналіз реалізації виконання програмового матеріалу за І семестр. 

           Проблема впровадження компетентнісного підходу обговорювалася на засіданні тренінгового центру, де були розглянуті питання: «Що таке компетентності?», «Ключові компетентності для нової української школи», «Наскрізні вміння», «Наскрізні лінії».

          З метою відстеження результатів навчання проводилася моніторингові контрольні роботи (грудень 2020, травень 2021). 

          Педагогічні працівники школи долучені до інноваційної педагогічної

діяльності. Кожен вчитель обирає свій оновлений напрям роботи при викладанні навчального предмету: це інтерактивні форми на уроці, проектна технологія, ігрові освітні технології «Граючи навчатись». 

У 2020-2021 навчальному році педагогічний колектив продовжив роботу над методичною проблемою закладу освіти «Застосування інформаційно-комунікаційних технологій та програмного забезпечення як один із шляхів забезпечення якісної освіти школярів». Учителі закладу створили дистанційні курси на платформі Google Classroom під час дистанційного навчання. Завдяки сервісу було прискорено процес поширення файлів між педагогами та здобувачами освіти. Вчителі-предметники використовували Viber для спілкування, Google meet  для створення і обміну завданнями. Кожному здобувачу освіти були надані коди доступу до курсів з кожного предмету.

Вчителі  проводили відеоконференції в реальному часі на платформі Zoom. Педагогічні працівники  в освітньому процесі використовують освітні ресурси, створені електронні презентації, відеоматеріали, методичні розробки. 

3.2. Постійне підвищення професійного рівня і педагогічної майстерності педагогічних працівників

          У 2020-2021 навчальному році атестацією було охоплено 11 вчителів, що складає 33% від загальної кількості педагогічного колективу. Було складено заходи щодо організації та проведення атестації, графік засідань шкільної атестаційної комісії. Кожен вчитель склав план індивідуального проходження атестації. Оформлено стенд «Атестація – шлях до високого професіоналізму». Протягом року проводилось анкетування вчителів, які атестуються, оцінювалась робота вчителя в міжатестаційний період керівником шкільних методичних об’єднань, колегами, учнями, батьками учнів. Адміністрація школи, керівники шкільних методичних об’єднань систематично відвідували уроки вчителів, які атестуються, проводився детальний аналіз і самоаналіз уроків, надавались рекомендації по усуненню недоліків в роботі. 

           Протягом року проведено чотири засідання шкільної атестаційної комісії, на яких розглянуто питання щодо атестації педагогічних працівників, затверджено характеристики, обговорено відкриті уроки, результативність курсової перепідготовки, самоосвітньої діяльності вчителів. 

           Відповідно до п.6.1. Типового положення про атестацію педагогічних працівників затвердженого наказом МОН України від 06.10.2010р. №930, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2010р. за №1255/18550, із змінами внесеними наказом МОН, молоді та спорту України

20.12.2011р.№1473, наказом МОН України 08.08.2013р. №1135,

         Педагогічний колектив ОНЗ «Більченський НВК» постійно працює над підвищенням рівня фахової майстерності, проходить курси підвищення кваліфікації при ЛОІППО, підвищують фаховий рівень на різноманітних онлайн-платформах. Успішно проведена атестація вчителів. Серед педагогів, що атестувалися  в 2020- 2021 році двом встановлено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»  (Лапчук О.В., Стибель Л.Є.), підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» (Турянська О.Т.) Суховерська О.Т. підтверджено педагогічне звання «старший учитель». Учителі Кісіль Г.В., Кіндій М.М., Присташ Н.Я., Парус І.І. атестовані на відповідність кваліфікаційної категорії «спеціаліст І категорії, а Гарасимів М.М. – кваліфікаційну категорію «спеціаліст ІІ категорії» Під час атестації проходили творчі звіти даних педагогів.

        Участь директора ОНЗ «Більченський НВК» Возняк М.І. у всеукраїнському конкурсі «Учитель року -2021» у номінації «Керівник закладу освіти».  Пройшла всі конкурсні випробування у другому турі, а саме: «Управлінський практикум»(16.12.2020р.), «Управлінська задача» (18.12.2020р.), «Фасилітаційна сесія» (22.12.2020р.) «Освітній проєкт» (24.12.2020р.)
Серед 7 учасників, які ввійшли у ІІ тур, зайняла 4 місце.

     Вчителі української мови та літератури ОНЗ «Більченський НВК» Дудич Надія Василівна та Возняк Мирослава Іванівна брали участь в науково-практичній конференції « Леся Українка: сила таланту і духу»,  яку проводив КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної освіти» 18 лютого 2021р.

Педагогічний колектив продовжував роботу над програмою “Обдаровані діти”. Значне місце у цій роботі займали конкурси знавців предмета, Міжнародні, Всеукраїнські інтерактивні конкурси «Бобер»,  “Кенгуру“, “Левеня» , Колосок ,«Геліантус» , «Сонячна квітка»,  конкурси ім. П. Яцика та Т.Г.Шевченка.

      У школі пройшли виставки творчих робіт учнів «Осінь-чарівниця у гості прийшла», «Новорічні композиції своїми руками», виставка малюнків на новорічно-різдвяну тематику

Завдяки творчій праці вчителів закладів вихованці беруть активну участь у предметних олімпіадах, де демонструють високий рівень навченості. Свідченням цього є хороші результати предметних олімпіад.

Результативність ІІ  етапу предметних олімпіад:

2012 – 2013 н.р. – 7   призових місць

2013 – 2014 н.р. – 11 призових місць

2014 – 2015 н.р. – 10 призових місць

2015 – 2016 н.р. – 13 призових місць

2016 – 2017 н.р. – 18 призових місць

2017 – 2018 н.р. – 15 призових місць

2018 – 2019 н.р. – 22 призових місця

2019 – 2020 н.р. – 18 призових місць

2020 – 2021 н.р. – 15 призових місць

Організовано завершився 2020-2021 н.р. Учні 4, 9,11 класів звільнено від ДПА.

Завідувачами кабінетами та класними керівниками проведена робота з ремонту класних приміщень, оновлено наочність.

      

       3.3.Налагодження співпраці зі здобувачами освіти, їх батьками, працівниками закладу освіти

         На засіданні педагогічної ради було ухвалено Меморандум співпраці учасників освітнього процесу ОНЗ «Більченський НВК». Протягом десяти років гаслом роботи педагогічного колективу закладу є: «Створюємо школу радості для дітей, школу творчості для вчителів, школу спокою для батьків». Якість освіти здобувачів освіти забезпечується комунікацією та співпрацею між педагогічними працівниками і батьками. Доброзичливе ставлення до дитини є в пріоритеті роботи закладу. Анкетування батьків учнів початкової школи показало, що майже 60% учнів здебільшого охоче йдуть до школи,    25,6 % - йдуть до школи без емоцій. Але 15,6% дітей відмовляються йти до школи. Причини батьки вказують такі: хоче спати, немає настрою, лінощі. 64,4% учнів ніколи не мали проблем з адаптацією. Організацією освітнього процесу в школі задоволені 86% батьків. Педагоги закладу забезпечують зворотній зв`язок з батьками учнів (89% батьків це відзначили), у розв’язанні проблемних питань найчастіше батьки розраховують на класного керівника (98%). 

    1. Організація педагогічної діяльності та навчання здобувачів освіти на засадах академічної доброчесності

           З метою забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти,

формування в учнів таких важливих цінностей, як чесність, довіра, справедливість, взаємоповага, відповідальність і відповідно до ст. 42 Закону України «Про освіту» в закладі розроблено Положення про академічну доброчесність, мета якого полягає у дотриманні високих професійних стандартів у всіх сферах діяльності (освітній, науковий, виховний). Питання мотивації учителя до дотримання академічної доброчесності стало для адміністрації одним із першочергових. Проведено семінар-навчання для педагогів, приведено приклади щодо реалізації принципів доброчесності. Доведено педагогам, що академічна доброчесність розглядається як важлива наскрізна лінія освітнього процесу і реалізовується упродовж усього навчання під час опанування різноманітних шкільних предметів. Основними серед яких є: «Літературне читання» та «ЯДС» для молодшої школи; «Українська мова», «Українська література», «Зарубіжна література», «Громадянська освіта», «Основи здоров’я» для середньої та старшої школи. Можна використовувати і інші предмети як фізична культура, образотворче мистецтво та виховні години; батьківські збори. З цією метою педагоги одержали завдання щодо розробок тематичних занять з даного питання для використання в освітньому процесі 2021-2022 н.р.

       Вчителі школи пройшли на платформі EdEra онлайн курс «Академічна доброчесність».

Опитування показало, що  педагогічна діяльність на достатньому рівні.

ІV. Управлінські процеси закладу освіти

4.1. Наявність стратегії розвитку та системи планування діяльності закладу, моніторинг виконання поставлених цілей і завдань

         Режим роботи закладу та розклад занять враховують  вікові особливості здобувачів освіти, відповідають їх освітнім потребам. 

Відповідно до Закону України «Про освіту» (ст.53, 54,55) в Статуті школи, в освітній програмі та правилах внутрішнього розпорядку сформульовані та закріплені   права та обов’язки учасників освітнього процесу. Усі зацікавлені особи обізнані з правами та обов’язками ( витяги з документів на сайті школи, на інформаційному стенді, під час батьківських зборів, класних зборів та зборів педагогічного колективу) Права та обов’язки працівників закладу закріплені в посадових інструкціях. 

         Освітня програма ОНЗ «Більченський НВК» на 2020-2021 навчальний рік складено відповідно до основних вимог чинних документів: ст. 53 Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Державний стандарт загальної середньої освіти відповідного рівня . Освітня програма – це єдиний комплекс освітніх компонентів спланованих і організованих закладом для досягнення учнями результатів навчання. 

       Освітня програма закладу містить:

  • загальний обсяг навчального навантаження та очікувані результати навчання здобувачів освіти;
  • вимоги до осіб, які можуть розпочати навчання за програмою;
  • перелік, зміст, тривалість і взаємозв’язок освітніх галузей та/або предметів, дисциплін тощо, логічну послідовність їх вивчення;
  • форми організації освітнього процесу;
  • опис та інструменти системи внутрішнього забезпечення якості освіти.            Забезпечення умов роботи школи залежить від матеріально-технічної бази та фінансування закладу. Ці складові сприяють ефективному освітньому процесу. Завдяки силам співробітників, педагогів, учнів та батьків проведені косметичні ремонти класів, коридорів, спортивної зали.

Керівництво закладу систематично вивчає потреби учасників освітнього процесу щодо покращення матеріально-технічного стану школи. За рахунок коштів  державного бюджету та бюджету Миколаївської районної ради  за 2020-2021 н.р. придбано:

  • одномісних парт та стільців –  21 шт.
  • шаф для дидактики –  1 шт.
  • стіл та стілець вчителя – 1 шт.
  • дошки учнівські – 2 шт.
  • ноутбуки – 3 шт.
  • проектор та екран – 1 шт,

За реалізацією мікропроекту місцевого розвитку:

  • перекрито частину даху ІІ поверху

Задля збереження життя і здоров’я учасників освітнього процесу у закладі придбано 7 вогнегасників.

    1. Формування відносин довіри, прозорості, дотримання етичних норм

         Заклад оприлюднює інформацію про свою діяльність на веб-сайті школи, що забезпечує прозорість і інформаційну відкритість закладу. На сайті розміщено статут школи, річний звіт, освітня програма, результати моніторингу якості знань учнів.

    1. Ефективність кадрової політики та забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників

        У закладі створена система кадрового забезпечення відповідно нормативно-правового законодавства. Освітній процес забезпечують 53 педагогічний працівник, 31 чоловік обслуговуючого персоналу. У разі вакантної посади, керівництво закладу користується пошуком на сайтах працевлаштування, розміщує інформацію на сайті школи.          

          З метою мотивації трудової та професійної діяльності працівників закладу, керівництво застосовує різні мотиваційні заходи: матеріальне стимулювання (премії та доплати у разі фінансування), не грошове стимулювання – встановлення педагогічного звання (Возняк М.І., Полюга У.М., Суховерська О.Т., Сенишин П.П., Турянська О.Т. – старший вчитель).

         Адміністрація постійно сприяє у професійному зростанні працівників: беруть участь у конференціях, семінарах, форумах, фестивалях, готують публікації. 

          У закладі створено умови для професійного зростання вчителів. Протягом року проведено:

  • теоретичний семінар «Гуманізація освітнього середовища в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа» (НУШ 1-3 класи)»;
  • конференція «Формування ключових компетентностей учнів засобами уроку»;
  • проблемний стіл «Мотивація учнів в освітньому процесі»;
  • семінар-практикум «Традиції та інновації у виховній діяльності класного керівника»;
  • конференція – зустріч  «Виховуємо людину»;
  • тренінг «Булінгу – ні!».

         Адміністрація закладу заохочує педагогів до самовдосконалення: проходження онлайн курсів, публікації на вчительських онлайн платформах, створення особистих сайтів та блогів.  

4.4. Організація освітнього процесу на засадах людиноцентризму, прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу, взаємодії закладу освіти з місцевою громадою

Учнівське самоврядування є організацією, що створена учнями і для учнів...

У 2020 - 2021 н.р. учнівське самоврядування нашої школи було поновлено. У жовтні відбулися вибори президента, а також переобрані міністри. З новими силами та ідеями самоврядуванці показали свою діяльність з нової сторони. Було створено групу в Facebook для повноцінного та ефективного висвітлення подій в шкільному житті. Учасники учнівського самоврядування долучилися  до челенджу, створивши  відеоролик про важливість носіння маски в умовах розповсюдження Covid 19. Також вони максимально сприяли  розвитку творчих здібностей учнів, залучавши їх до створення великодніх писанок та великоднього дерева. Проявили свої здібності у районній інтерактивній грі "Що?Де?Коли?". Завершився навчальний рік моніторингом серед учнів 5-11 класів "Діяльність ради лідерів " та "Яким ви бачите учнівське самоврядування в майбутньому?".

Опитування показало, що  управлінська діяльність на достатньому рівні.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.