Історія села Більче на бінарному уроці
Кожна людина з великою любов’ю згадує те місце, де вона народилася. Це маленька батьківщина кожного з нас. Коли їх скласти разом, вийде велика держава – Україна. А у тій державі, десь у куточку, заблукало прекрасне та чудове село Більче. Про історію рідного села на бінарному уроці «Забудеш рідний край – тобі твій корінь всохне» говорили учні 7 класу ОНЗ Більченського НВК разом з учителем української мови та літератури Суховерською Оксаною Теодорівною, історії – Сенишиним Петром Петровичем, музики – Лапчук Оксаною Василівною.
Учні із захопленням поринули у давні часи, коли ще в 1466 р. була перша згадка про Більче. Вони дізналися про історичні періоди розвитку села. Цікаво розповіла легенду про назву Більча семикласниця Василина Суховерська, а Юрій Зрайло розповів про уродження села блаженного о. О. Зарицького – священика УГКЦ, репресованого радянською владою.
Семикласники ознайомилися з духовною культурою більчан, поетичною творчістю.
Із захопленням розглядали народні строї предків: одяг, вишивки, засоби праці. Учні співали пісні свого рідного села, декламували вірші.
На уроці була присутня гостя-учителька із Луганщини Ярова Ольга Олексіївна. Із радістю поділилася враженнями про побачене в нашому селі й почуте про його історію.
У кінці уроку учні зрозуміли, що ми маємо чим пишатися: у нас прекрасне село і люди у ньому добрі, щирі, працьовиті. То ж шануймо корінь свого роду, примножуймо культуру, бережімо духовність українця – і тільки тоді будемо європейською державою.